Paylaş

Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’ncı yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

 Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi törenleri Eski Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından çelenk sunulması sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması esnasında Türk Bayrağı göndere çekilmesi ile başladı.

GENİŞ KATILIM

Eski Kaymakamlık önünde gerçekleşen çelenk sunumuna Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Turgut Yazar, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Orhan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, Kartepe Belediyesi Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ve Muhtarlar, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel katıldı.

TEBRİKLER KABUL EDİLDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın tebrik kabulleri ise Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından tebrikler kabul edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebrik kabul programında konuşan Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, “Mart ayından beri tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci maalesef bizlerin de bayramlarını, programlarını, törenlerinde ciddi tedbirler aldık. Umarım ve diliyorum ki bundan sonraki bayramlarımız oldukça coşkulu geçecektir. 97’nci yılını kutladığımız bir bayram. Geçmişe baktığımızda Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları bütün yoksulluklara,  sıkıntılara rağmen milli mücadeleyi birliktelik havasında sonuna kadar getirmişler” dedi.

MİNNETLE ANIYORUM

Tören sonrasında açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Asırlardır aziz bildiğimiz toprakları bütün meşakkatlerin üstesinden gelerek bize Vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi Cumhuriyetimizin 97. Yılında rahmetle ve minnetle anıyorum” açıklamasında bulundu.

KOCAMAN’DAN TÜRK BAYRAĞI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi törenleri sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman hemşehrilerine Türk Bayrağı dağıttı. Hemşehrileriyle sohbet ederek Cumhuriyet Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Kocaman “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için esnaflarımızı ve hemşehrilerimizi ziyaret ederek bizi bizle bütünleştiren Şanlı Türk Bayrağımızı dağıttık. Birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir