Paylaş

Avrupa ve Süper Lig’deki başarılı performansıyla İzmit’in gözdesi olan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımından 3 sporcu milli takım kadrolarında yer almayı başardı

Bu yıl kadrosunu gençleştiren İzmit Belediyespor, yine zirvede kalma mücadelesini sürdürüyor. Sahada daha dinamik ve savunma ağırlıklı oyunlar sergileyen Kadın Basketbol takımı sporcuları, başarılarının üzerine başarı katarak gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Takımın perilerinden 3 sporcu başarıları sayesinde milli takım kadrolarına davet edildi.

KÜBRA, MİLİCA VE EGLE

İlimizi ve ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Kübra, Milica ve Egle gösterdikleri başarıyla milli takımda yerini aldı. Sporculardan Kübra Erat Türkiye Milli Takımı aday kadrosuna davet edilirken, Egle Siksniute Litvanya ve Milica Jovanovic Karadağ milli takımı kadrolarına davet edildi.

KÜBRA ERAT ARNAVUTLUK VE SIRBİSTAN’A KARŞI

Kadınlar Avrupa Şampiyonası ön eleme müsabakaları 12-15 Kasım tarihleri arasında yapılacak müsabakalarla devam edecek. Avrupa’da ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden İzmit Belediyesi oyuncularından 3 isim bu karşılaşmada ter dökecek. Arnavutluk ve Sırbistan ile oynanacak karşılaşmalarda Kübra Erat, Milli Takımımızın kadrosunda yer alacak. Karşılaşmalarda takımın oyuncularından Milica İsrail’e karşı Avrupa’da ilimizi ve ülkemizi temsil ederken Egle ise milli forması ile Slovenya ve Bulgaristan’a karşı mücadele edecek.

İZMİT HATAY’A KARŞI

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımından milli takıma davet edilen sporcular 4 Kasım Çarşamba günü saat 14.00’te Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak. Karşılaşma ardından kamplarına katılacak olan sporcular 21 Kasım’da İzmit’te oynayacağı Galatasaray karşılaşması hazırlıkları için İzmit’e dönecek.

“GELECEĞE NEFES OL”

İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, 9-11 Kasım tarihleri arasında Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da yapılacak olan ‘Geleceğe Nefes Ol’ turnuvasına katılacak. Gerçekleşecek olan mücadelede maç eksiği bulunan genç oyuncuların da forma giymesi bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir