Paylaş

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar ile Covid-19 tedbirlerinde kısıtlamaya gidildi. Ülke genelinde uygulanan kısıtlamalara Kartepe ilçesinde taviz verilmeden uyulurken, Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de denetim ve kontrollerini aksatmadı.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle, yeni bir karar alınıncaya kadar, hafta sonları saat 10.00-­20.00 dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri, bu kısıtlamadan muaf tutulacak. Alınan bu karar doğrultusunda bu hafta sonu uygulamaya geçilen kısıtlamalar Kartepe’de titizlikle uygulandı.

EKİPLER GÖREVLERİNİN BAŞINDA

Bakanlık tarafından alınan Covid-19 kısıtlamalarında Kartepe Belediyesi ekipleri vatandaşların tüm ihtiyaçlarını giderdi. Kısıtlamanın uygulandığı saatlerde Kartepe Belediyesi ekipleri ilçe genelinde yapılan denetimlere destek verdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri yapılan kontrollerde görev alırken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde temizlik çalışmalarına ara vermeden devam etti.

DENETİMLER YAPILDI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İçişleri Bakanlığımız tarafından alınan karar uyarınca ilçemiz genelinde sokağa çıkma kısıtlaması harfiyen uygulandı. Ekiplerimiz tarafından gereken denetimler yapılırken, hemşehrilerimizin bütün ihtiyaçları giderildi” açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir