Paylaş

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın geçtiğimiz gün televizyonda 12 yıl içerisinde her 200 TL’nin 100 $ değer kaybetmiş olduğunu ifade etmesi ardından parti teşkilâtlarında “100 $ Nerede?” pankartları asılmaya başladı

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türk Lirası’nın dolar karşısındaki son durumunu cebinden çıkardığı 200 TL ile açıklamıştı. Ali Babacan konuşmasında 200 TL’nin ilk çıktığı yılda 123 dolara karşılık geldiğini belirtirken şimdi ise 23 dolara tekabül ettiğini söylemişti.

Bunun üzerine DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Genel Merkez’in de desteği ile yurt çapında bir kampanyaya imza attı.

ALİ BABACAN “100 $ FAKİRLEŞTİK”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bir soru üzerine, “2009 yılında 200 TL tedavüle çıktığı anda bunun değeri 123 dolardı. Bugün ne kadar biliyor musunuz, sadece 23 dolar.

Yani vatandaşımızın cebindeki para pul olmuş durumda. Satın alma gücü hızla düştü düşüyor. Bu rakamlar millî gelire de yansıyor. Hükumetin orta vadeli programda açıkladığı millî gelir tablosu çok çarpıcı bir biçimde bunun itirafı” demişti.

HER 200 TL’DE 100 $ KAYIP

Başkan Babacan’ın açıklamaları ardından hızla aksiyon alan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı İl Başkanı Adem Koç’un talimatıyla bir kampanya başlattı.

Her 200 TL içindeki 100 $ nerede diye soran DEVA Partililer, Kocaeli İl Başkanlığı binasına da dev bir pankart astılar.

Genel Merkez’in de desteği ile Türkiye çapındaki bütün DEV A Partisi teşkilâtlarına Kocaeli’nin örnek gösterilen çalışmalarıyla Türk Lirası’ndaki korkunç değer kaybının da vatandaşa anlatılması hedefleniyor…

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.