Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ile kadınların korunması ve desteklenmesi için işbirliği yapan ve İZGİM’in açılışı için İzmit’e gelen Türkiye Kadın Dernekleri Federasyon Başkanı Canan Güllü, “Yerel yönetimlerde kadın yönetici olmasının farkını gördük” dedi

Kadınlara her platformda destek veren, ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri, üretime ve istihdama katılmaları için pozitif ayrımcılık sergileyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in özellikle kadınların korunması ve desteklenmesiyle ilgili çalışmalarında yanında olan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü bugün Kadın Girişimciler Merkezi’nin açılışına da katılacak.

KADINLAR İÇİN BULUŞUYORLAR

Daha önce şiddet gören kadınların korunması, olası şiddete maruz kalma durumlarında acilen desteklenmesi ve aile içi şiddete karşı mücadele edilmesiyle ilgili ‘Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’ protokolü imzalayan belediye başkanı Hürriyet ve federasyon başkanı Güllü, bu kez İzmitli üretici ve girişimci kadınlar için bir araya geliyor. Canan Güllü kadınlar için çok önemli olan merkezin açılışında da bulunacak.

 GÜLLÜ, “BUGÜN EN MUTLU BENİM”

İzmit’te kadınlar için yapılan çalışmalardan övgüyle bahseden ve bunun için başkan Hürriyet’e kadınlar adına teşekkür eden Canan Güllü şöyle konuştu: “İzmit’te Kadın Girişimciler Merkezi açılışı için bulunuyorum. Belki bu sahada en mutlu kişi ben olacağım. Ömrünün çok uzun süresini kadınlar için harcamış bir kadın olarak bugün kadının üretimde olmasını, sosyal hayata akredite edilmesini, bu süre içinde ihtiyaçlarının giderilmesini tamamıyla düşünebilen bir merkez olduğunu gezerek gördüm. Bu kapıdan daha mutlu olarak çıktım.

“KADIN YÖNETİCİ FARKINI GÖRDÜK”

Yerel yönetimlerde kadın yönetici olmasının farkını da görmüş olduk. Kadına karşı şiddetin önlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi, üretime dair kadın yoksunluğunun giderilmesi, kadınların hak-hukuk meselelerinde bir adım daha ileri gitmesinde sayın Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte çalışıyoruz. Yolun yarısında bu kadar adımın atılmış olması çok önemli. Kadın sorununu siyaset üstü gören bir kuruluşun başkanlığını yapıyorum. Karar mekanizmasında kadınlar, onların yanı sıra ihtiyaçlarına da cevap verecek yani eşitlikten yana yerel yönetimler de yeni bir politika sürecini başlatacaktır.

“HÜRRİYET GÖRÜNÜR VE İŞLEVSEL KILDI”

Kadınlar eşit birey olduklarının hikayelerini yazmaya çalışıyor. Kadınların her alanda varlığı toplumun refahı ve huzurudur. Sayın başkana bu emeği ortaya koyduğu için, özellikle görünür ve işlevsel kıldığı için çok teşekkür ediyorum. Kendisini Ankara’da milletvekiliyken tanıdım ama yerelde de çok başarılı olduğunu gördüm. Bu işlerin hayata geçmesi aynı zamanda ekibinin de başarısı. Ekibin de hepsine teşekkür ediyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık.

KADINLARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Haydi Kadınlar! Bu girişimcilik merkezinde yazılımdan üretime, el emeğinden göz nuruna, çocuklarınızı bırakabileceğiniz kreşiniz, sporunuzu yapabileceğiniz spor merkeziniz, ofis olarak kullanabileceğiniz salonlarınız var. Burada ürettiğiniz her şey piyasada size gelir getirecek ve istihdamda yer bulabileceksiniz. Bu da sizin kişi ve birey olarak aile içinde huzurunuzu sağlayacak ve toplumsal refahınızı artıracak. İyi ki kadınlar karar mekanizmalarında.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir