Paylaş

Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Gazilerimiz en anlamlı gurur ve ilham kaynağımızdır. Üstün ruh ve mücadeleleri milli hafızamızdan asla silinmeyecek” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin bağımsızlığını, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğimizi korumak uğruna üstün fedakarlık göstererek, canını ölüme siper eden şanlı gazilerimiz bizlerin en kıymetlisidir. Vatanseverliğin, kahramanlığın ve fedakârlığının destanını yazan gazilerimize bugünümüzü ve geleceğimizi borçlu olduğumuzun bilincindeyiz.

MİLLİ HAFIZAMIZDALAR

Türk Milleti’nin hiçbir koşulda bağımsızlığından ve tek bir karış toprağından taviz vermeyeceğini, devletimizin ve milletimizin ilelebet var olacağını gazilerimiz, şehitlerimizle birlikte gösterdiği üstün mücadeleyle tüm dünyaya kabul ettirdi. Gazilik nişanını gururla göğsünde taşıyan halk kahramanlarımızın, ülkemiz için ortaya koyduğu üstün ruhu ve tüm benliğini vatan topraklarının üzerine sererek düşmana meydan okuma cesaretini hiçbir güç milli hafızamızdan silemeyecek.

İLHAM KAYNAKLARIMIZ

Ülkemizin bütünlüğüne göz dikenlere aman vermeyen ancak buna karşın savaş meydanlarında düşmanına bile saygıyı elden bırakmayan gazilerimiz, milletimizin en anlamlı gurur kaynağıdır. İzmit Belediyesi olarak, üstün fedakarlık örneği değerli gazimizi asla unutmayacağız. Gazilerimizden aldığımız ilhamla, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum.

GAZİLERİMİZİ UNUTMUYORUZ

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan sevgisinin sembolü olan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, kıymetli gazilerimizi şükran ve minnetle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü unutmuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir