Paylaş

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yeşil alanların korunması amacıyla ot biçme ve tırpan çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Kentleşmeyle paralel olarak artan betonlaşma sebebiyle ilçede azalan yeşil alan sayısını arttırmaya ve mevcut alanları da korumaya devam eden İzmit Belediyesinin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tırpan çalışmalarını kentin dört bir yanında aralıksız sürdürüyor. Bitkilerin daha kolay büyümesini sağlayan ve görüntü kirliliğini ortadan kaldıran tırpan çalışması ile yol kenarları, yeşil alanlar ve parklar daha kullanışlı hale getiriliyor.

YABANİ OTLARDAN ARINDIRDILAR

Park, bahçe, oyun alanları ve caddelerdeki orta kaldırım ile yan bantlarda tırpan çalışmalarını programlı olarak sürdüren ekipler, son olarak merkeze yakın mahallelerde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Program dahilinde oluşturulan 6’şar kişilik ekipler Tepeköy Mahallesi, Kuruçeşme Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Malta Mahallesi ve Alikahya Mahallesi’ni yabani otlardan arındırdı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tırpan çalışmalarına diğer bölgelerde de devam edecek.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.