Paylaş

Derince Belediyesi ekipleri salı gecesi başlayan kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor

Başkan Aygün’den İnceleme

Yurt genelinde etkili olan ve Kocaeli’de de salı gecesi itibariyle artış gösteren kar yağışı dolayısıyla Derince’de herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarılar neticesinde adeta teyakkuza geçen Derince Belediyesi ekipleri etkisini arttıran kar yağışına karşı yaptıkları çalışmalarla yolların tamamını açık tutuyor. Özellikle ilçenin üst kesimlerinde etkili olan kar yağışına karşı Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler müdürlüklerine bağlı ekipler yaptıkları çalışmalarla herhangi bir sıkıntı yaşanmamasını sağlıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de Fen İşleri Müdürlüğü’ne giderek devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kar Küreme ve Tuzlama Çalışmaları

Derince Belediyesi ekiplerinin karla mücadele sürecinde de görevini etkin bir şekilde sürdürdüğünü belirten Başkan Aygün, “Kar yağışının ilçemizde etkisini göstermesiyle birlikte Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı karla mücadele ekiplerimiz herhangi bir aksaklık yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Bizler de ekiplerimizi ziyaret ederek devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldık” dedi. Derince Belediyesi ekipleri ayrıca kaldırımlar, üstgeçitler, aile sağlığı merkezleri, otobüs durakları, kamu binaları önü, ibadethaneler ve ilçenin muhtelif noktalarında kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir