Paylaş

Başiskele’nin her bir mahallesine ihtiyaçlara göre hizmet etmeye tüm hızıyla devam eden Başiskele Belediyesi, Havuzlubahçe’ye doğaya uygun sağlam ve estetik muhtarlık ve kurs merkezi binası inşa ediyor.

Kentin doğasına uygun insan odaklı eserleri Başiskele’ye kazandıran Başiskele Belediyesi, Havuzlubahçe Mahallesi sakinlerine büyük fayda sağlayacak sağlam ve estetik görünümlü muhtarlık ve kurs merkezi binasında sona gelindi.

TARİHİ BİR AMBİYANS OLACAK

Havuzlubahçe Caddesi ile Çavuşoğulları Sokak’ın birleşiminde yaklaşık 2 bin 400 metrekare alan üzerinde 141 metrekare taban oturumlu binanın kaba inşaatı ve çatısı tamamlandı. Taş ve ahşap yapıdan oluşan bina, doğaya uygunluğu ve Osmanlı’nın özgün mimarisini yansıtan özelliğiyle tarihi bir ambiyans yaratacak. Muhtarlık odası, Başiskele Belediyesi’nin hayat boyu öğrenme kurs faaliyetlerini düzenleyeceği sınıfların yer alacağı binada, mescid, mutfak ve WC’ler de yer alacak.

Kısa bir süre içerisinde tamamlanması planlanan taş bina, Havuzlubahçe Mahallesi Muhtarlığı ve Kurs Merkezi olarak vatandaşın hizmetine sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir