Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı bünyesinde faaliyet gösteren korolar, haziran ayı boyunca verecekleri konserler zincirinin ilkini önceki akşam gerçekleştirdi. Konservatuvarın en sevilen koroları arasında yer alan Kadınlar Korosu, muhteşem Türk Sanat Müziği konseri ile sevenleriyle buluştu. Koro, konserde Zekai Tunca ve Yusuf Nalkesen’in en sevilen eserlerini seslendirdi. Ayşen Cengiz’in şefliğini yaptığı koroda, Kültür Bakanlığı Sanatçısı Çiğdem Gürdal konuk sanatçı olarak yer aldı. Kadınlar Korosu, beğeni ile izlenen konserinde yazı şarkılarla karşıladı.

 KOCAELİ KONGRE MERKEZİNDE

Kadınlar Korosu’nun, “Yaza Merhaba, Zekai Tunca ve Yusuf Nalkesen Besteleri” Konseri, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konseri vatandaşlarla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın da izledi.

ZEKAİ TUNCA VE YUSUF NALKESEN ESERLERİ

Koro konserde, Türkiye’nin yetiştirdiği iki önemli bestekâr olan Zekai Tunca ve Yusuf Nalkesen eserlerini seslendirdi. Konserde Zekai Tunca’nın; “Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam, İmkansız, Tanrım, Birisi Var Ki” ve “Aşka Merakım Ezelden” eserleri icra edildi. Yusuf Nalkesen’in ise “Seninle Bir Sonbahar, Bülbülün Çilesi Yanmakmış Güle, Hani O Bırakıp Giderken Seni, Bir İnat Yüzünden, Ayrılsak da Beraberiz” eserleri koro tarafından başarıyla seslendirildi. Koro üyelerinin solo performansları da seyirci tarafından beğeni ile izlendi.

SANATÇI ÇİĞDEM GÜRDAL SAHNE ALDI

Konserin ikinci bölümünde, Kültür Bakanlığı Sanatçısı Çiğdem Gürdal sahne aldı. Başarılı sanatçı konserde, Zekai Tunca ve Yusuf Nalkesen’in eserlerinden oluşan bir repertuar sundu.

DOÇ. DR. FİGEN BÜYÜKAKIN SANATÇILARI KUTLADI

Konsere katılan sanat müziği severler koronun ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Çiğdem Gürdal’ın başarılı performansını alkışlarıyla karşıladı. Konserin sonunda sahneye gelen Doç. Dr. Figen Büyükakın, Kadınlar Korosu Şefi Ayşen Cengiz ve Çiğdem Gürdal’ı kutlayarak, çiçek takdim etti.

KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konsere katılan vatandaşlara seslenen Doç. Dr. Figen Büyükakın, “Bu akşam iki büyük bestekârımızın eserlerinin seslendirildiği konserimize katılımınızdan büyük bir mutluluk duyduk. Böylesine güzel konserlerde her zaman buluşmayı umuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir