Paylaş

Başiskele’de halk sağlığına ve tüketici haklarına özen gösteren Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde hizmet veren fırın ve unlu mamüller üreten işletmeleri tek tek denetledi.

Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince düzenli olarak yapılan denetimlerde unlu mamüller üretilen fırınlar temizlik başta olmak üzere ekmeklerin gramajlarına kadar bir dizi kontrolden geçiyor.  İlçede vatandaşların bütçesini ve sağlığını olumsuz etkileyecek durumları tespit etmek için unlu mamül üretimi ve satışı konusunda faaliyet yürüten fırınların imalathaneleri ve personelin hijyen kurallarına uygun çalışmaları sıkı bir şekilde denetlendi.

TUTANAK TUTULDU

İşletmelerde un çuvallarının saklandığı depolar, hamurun yapıldığı tekneler, hamurların bekletildiği odalar, çalışanların iş elbiseleri, soyunma odaları, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, havalandırma sistemleri, ilk yardım dolapları, yangın müdahale sistemleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları ve üretim izinleri tek tek kontrol edildi.

Kurallara uymayan işletmelere eksikliklerinin en kısa zamanda giderilmesi konusunda uyarılarda bulunularak tutanaklar tutuldu. Zabıta Müdürlüğü Denetim ekipleri ayrıca, gramajlara ve genel temizlik kurallarına uyan esnafı tebrik ederek teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir