Paylaş

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Aşevi ve Anne Eli Projesi sayesinde üniversite öğrencilerine ve ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına sıcak yemek ulaştırılmaya devam ediliyor

 Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden İzmit Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunmaya devam ediyor. İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Nisan ayında faaliyete geçirilen Aşevi, hem sıcak yemek ihtiyacını karşılayamayacak durumdaki ihtiyaç sahibi vatandaşlara hem de ailelerinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerine sıcak yemek hizmetini sunmaya devam ediyor.

BAĞIŞLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

İzmit’te kimsenin sofrasının boş kalmaması amacıyla çıkılan bu yolda hayırsever vatandaşların yaptığı bağışlar ile kurulan iyilik zinciri genişliyor. İzmit Belediyesi Aşevi’nin hizmet verdiği 6 aylık süre boyunca Kurban Bayramı vasıtasıyla 31 farklı bağışçıdan toplamda 410 kg kurban eti bağışı, Kurban Bayramı haricinde 120 kg et bağışı ve 260 kg sebze-meyve bağışı kabul edildi. Bu bağışlar ise üniversite öğrencilerine ve ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına sıcak yemek olarak ulaştırıldı.

HER GÜN SICAK YEMEK

İhtiyaç sahibi vatandaşların yemekleri İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından her gün kendilerine ulaştırılıyor. Anne Eli Projesi kapsamında ise Ayazma Mah. 17 Ağustos Bulvarı No:112 (Ayazma Kültür Merkezi Binası İçi) adresinde üniversite öğrencilerine hafta içi her gün 17.00 – 19.00 saatleri arasında sıcak yemek hizmeti verilmeye devam ediliyor.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.