Paylaş

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimleri öncesinde Gelecek Partisi Genel Merkezinde yaşanan hareketlilik dikkat çekiyor. 2019 Yılının Aralık ayında kuruluşunu gerçekleştiren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi bugünlerde büyük hareketliliğe sahne oluyor.

Bir yandan Politika İzleme Kurulları tarafından oluşturulan önemli raporları birbiri ardına yaptıkları lansman programlarıyla kamuoyuyla paylaşırken, diğer taraftan da gerçekleştirdikleri teşkilat toplantılarıyla sahanın nabzını tutmaya çalışan Gelecek Partisinin Ankara’daki Genel Merkezinde yaşanan hareketlilik siyasi gözlemcilerin dikkatlerinden kaçmıyor.

Son aylarda yaptıkları lansman programlarıyla ülkemizde yaşanan göç, sağlık, gençlik, uyuşturucu, eğitim vs. gibi temel sorunları aynı zamanda bir düşünce enstitüsü duyarlılığıyla ele alan Gelecek Partisi, iktidara geldiklerinde uygulayacakları politikaları şimdiden kamuoyuyla paylaşıyor ve tartışmaya açıyor. Üstelik bu toplantıların her birine Genel Başkan Ahmet Davutoğlu bizatihi katılıyor ve raporları önceden okuyup katkı verdiği açıkça anlaşılıyor.

Bu yönüyle taktir toplayan uygulamalarının yanı sıra neredeyse her akşam Gelecek Partili bir veya birkaç yetkiliyi kendilerine söz hakkı verilen çeşitli Tv ve internet yayın organlarında görmek mümkün oluyor.

Tüm bunların yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu teşkilatlarına da büyük önem veriyor ve kendisine iletilen tüm bilgileri dikkatle değerlendirerek sahayı tam olarak anlamaya çalışıyor. Daha önce toplu halde gerçekleştirdiği İl Başkanları toplantısını bu ay bölgeler bazında ve uzun sürelere yayarak yapması da bunun göstergelerinden biri.

Geçtiğimiz hafta boyu peşi sıra her ayrı gün Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Ege Bölgesi, İç Anadolu, Marmara Bölgesi il başkanları ve teşkilatlarıyla yapılan tüm toplantılara Teşkilat Başkanı Selim Temurci  ve yardımcıları olduğu halde kendisinin riyaset etmesi, Davutoğlu’nun partisinin tüm damar uçlarını kendisinin anlamaya çalışmasıyla ilgili.

Önümüzdeki seçimlerin sonucu ne olur bilinmez ancak, bu ülkede Başbakanlık yapmış, sonrasında ‘’Erdoğan’’dan ayrılarak kendi partisini kurmuş ve  millete hizmet yarışında ‘’ben de varım’’ demiş Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu her ne olursa olsun ülkemizin güçlü siyasi  figürlerinden biri olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bugünlerde Gelecek Partisinde yaşanan ‘’hareketlilik’’ ve teveccüh bunun işaretlerini veriyor.

 

 

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.