Paylaş

İzmit Belediyesinin, dünyaca ünlü klarnet virtüözü Mustafa Kandıralı’nın anısını yaşatmak amacıyla düzenlediği 1. Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda gala konseri ve ödül töreni bu akşam saat 18.00’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor

İzmit Belediyesinin kentimizin dünya çapındaki gururu klarnet virtüözü Mustafa Kandıralı’yı tanıtmak ve anısını yaşatmak amacıyla düzenlediği Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda final aşaması tamamlandı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in startını verdiği yarışmada gala konseri ve ödül töreni bu akşam saat 19.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

DÜNYACA ÜNLÜ İKİ İSİM KONSER VERECEK

Öte yandan Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması Gala Konseri’nde Romanya Senfoni Orkestrası’nın fahri direktörü ve şefi, Viyana MusikSeminar Başkanı dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Kurt Schmid ve keman virtüözü Cihat Aşkın bu akşam saat 18.00’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir konser verecek.

“GERİ SAYIM BAŞLADI”

Program ile ilgili bilgi veren İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ceren Öker Cömert, bütün vatandaşları gerçekleşecek olan müzik şöleni ve ödül törenine davet etti. Cömert yaptığı açıklamada, “Bu akşam saat 18:00’de kokteyl ile açılışını yapacağımız ve vefatının 2’inci yılında Mustafa Kandıralı’nın anısına düzenlediğimiz 1. Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması için geri sayım başladı. Bu akşam aramızda çok kıymetli konuklarımız olacak.

“KIYMETLİ İSİMLER ARAMIZDA OLACAK”

Prof. Dr. Cihat Aşkın önderliğinde jüri çalışmalarına başladığımız ve kıymetli klarnet sanatçılarının da aralarında bulunduğu diğer jüri üyeleri ile birlikte elemelerini gerçekleştirdiğimiz yarışma programımızın hazırlıkları devam ediyor. Jüri Başkanımız Cihat Aşkın’ın yanı sıra diğer kıymetli jüri üyelerimizde bu akşam aramızda olacak.

“KISMET KANDIRALI ONUR KONUĞU OLACAK”

Romanya Senfoni Orkestrası’nın fahri direktörü ve şefi, Viyana MusikSeminar Başkanı dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Kurt Schmid de bu akşam bizlerle birlikte olacak. Ayrıca kıymetli Kandıralı ailesinin fertleri de bizimle birlikte olacak. Mustafa Kandıralı’nın en küçük kızı Kısmet Kandıralı bizimle programımıza onur konuğu olarak katılacak. Bu akşam size küçük sürprizler hazırladık. Programımıza bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.