Paylaş

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Milletvekili aday adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa ederek dilekçesini CHP genel merkezine gönderdi.Artvin’nde görev süresi içerisinde önemli çalışmalar yapan, seçimlerde teşkilatlarla birlikte elde edilen başarıda ciddi pay sahibi olan Ahmet Biber, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

CHP Artvin milletvekili aday adaylığını açıklayan Ahmet Biber düzenlediği basın toplantısında “5 yıldır görev yaptığım il başkanlığı görevimden, bugün itibari ile 2023 yılında yapılacak olan milletvekili seçimlerinde CHP Artvin Milletvekili aday adaylığı için istifa ediyorum. Bugüne kadar birlikte görev yaptığım mesai arkadaşlarımla birlikte, saygı, sevgi birlik içerisinde görev yaptık. 31 Mart 2019 seçimlerinde 9 belediyenin aslında 8’ini aldık. Sonrasında Yusufeli’ni tekrarlanan seçimle kılpayı kaybettik. 9 belediyenin 7’sini aldık. Bunu birliktelikle başardık. Sayın vekilimizle, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, İlçe başkanlarımızla, tam bir ekip ruhu ile çakılarak başardık. Bu süreçte basınımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü zor şartlarda habercilik yaptılar. Yapmaya da devam ediyorlar. Bugün milletvekilliği aday adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa ediyor, milletvekilliği aday adaylığımı kamuoyuna açıklıyorum. Bugün beni yalnız bırakmayan değerli partililerimize, dostlarımıza, bana destek veren aileme, herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.
 Açıklamanın ardından CHP Artvin Milletvekili aday adayı Ahmet Biber, dilekçesini genel merkeze gönderdi.  Biber’in dilekçesinde ise şu ifadeler yer aldı; “23. 12. 2017 yılından itibaren gururla ve azimle yürüttüğüm CHP Artvin il başkanlığı görevimden 2023 yılında yapılacak olan Milletvekili genel seçimleri dolayısıyla Milletvekili aday adayı olabilmek için istifa ediyorum. İster aday olayım ister olmayayım.  44 yıldır sürdürmekte olduğum mücadeleyi bundan sonra da sürdüreceğim. Gereğini saygılarımla arz ederim.”

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.