Paylaş

İzmit Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmit’e gelişinin ve ilk basın toplantısını düzenlemesinin 100. yıldönümü olan 16 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek söyleşide Prof. Dr. İlber Ortaylı ile İzmitlileri buluşturacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Ocak 1923 tarihinde İzmit’e gelerek Kasr-ı Hümayun’da düzenlediği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğine yönelik hedeflerini anlatarak yol haritasını çizdiği tarihi basın toplantısının bu yıl 100. yıldönümü kutlanacak. İzmit Belediyesi, bu önemli günün yıldönümünde düzenleyeceği söyleşide Prof. Dr. İlber Ortaylı ile İzmitlileri bir araya getirecek.

GEÇMİŞE YOLCULUK

İzmit Belediyesi öncülüğünde Aydili Sanat Derneği ve KYÖD iş birliği ile gerçekleştirilecek söyleşide Prof. Dr. İlber Ortaylı, 100 yıl önceki bu tarihi günle ilgili anekdotları İzmitli vatandaşlarla paylaşarak önemli bilgiler verecek. Tüm İzmitlilerin davetli olduğu söyleşi, 16 Ocak Pazartesi günü saat 18.30’da İzmit Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.