Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolu çalışmaları kapsamında; D-100 Karayolu Ankara istikametinde asfalt serim ve otokorkuluk imalatı çalışmaları yapılıyor.

MOBESKO ÖNÜNE DURAK CEBİ

D-100 köprüsü Ankara istikameti döşeme demir imalatının yanı sıra MOBESKO önüne durak cebi ve istinat duvarı imalatları yapılırken kuzey yan yol toprakarme dolgu imalatı, menfez imalatı yapılıyor. Güney yan yol prekast harpuşta montajı çalışmaları yapıldı. Güney yan yolda taş duvar ve kafa hendek imalatı yapılıyor.

D-100 KÖPRÜSÜ İÇİN 112 ADET FORE KAZIK ÇAKILDI

D-100 köprüsü için 112 adet fore kazık çakıldı. Köprü için temel kazığı çakılması çalışmaları sebebiyle D-100 Ankara istikametinde trafik güney yan yola aktarılmıştı. D-100 Karayolunun Sakıp Sabancı Köprülü Kavşağı ile Köseköy battı çıktı kavşağı arasında kalan kısmında D-100 köprüsü yapımı için fore kazık çalışmaları tamamlanarak asfaltlama çalışmasına başlandı.

OTOYOL SERVİS YOLU ASFALTLANDI

Kuzey yan yolda toprakarme, istinat duvarı perde ve temel beton imalatları yapılırken D-100 Karayolu Ankara istikametindeki köprünün kırımı gerçekleştirildi. 700 metre uzunlukta 11 metre genişlikteki otoyol servis yolunda aşınma asfalt serimi yapıldı.

30 METRE GENİŞLİKTE DUBLE YOL

30 metre genişlikte olacak Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolunda ulaşım 2×2 gidiş-geliş olarak sağlanacak ve yol üzerinde bisiklet yolu da yapılacak. D-100 üzerinde 1 adet, TEM Otoyolunda 1 adet ve Yirim Dere üzerinde 1 adet olmak üzere 3 farklı noktada prefabrik öngerme kirişli köprü; D-100 üzerinde bir adet çelik yaya üst geçidi yapılacak.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.