Paylaş

Körfez Belediyesi tarafından projelendirilen ve görkemli bir törenle temeli atılan Esentepe-Kuzey Mahalleleri Spor Tesisi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Şener Söğüt’te, çalışmaların büyük oranda tamamlandığı Spor Tesisi’nde çeşitli incelemelerde bulundu.  Futbol-basketbol sahası, fitness salonu ve soysal alanların içinde bulunduracak olan tesisin, 2023 yılının Mart ayında hizmete açılacağını kaydetti.

GENÇLİK NEREDE, BİZ ORADAYIZ
Spora ve sporcuya büyük destek veren Belediye Başkanı Şener Söğüt, temeli atılan ve yapımı hızla devam eden Esentepe- Kuzey Mahalleleri Spor Tesisi’nde incelemeler yaptı. Gençlik neredeyse, biz oradayız diyen Söğüt; “Körfez’de binlerce gencimizi sporla buluşturduk. Aldıkları başarılar bizleri hep gururlandırdı. Şimdi daha çok gencimizin sporu sevmesi ve başarılı olması için bir spor tesisini daha kentimize kazandırıyoruz. Sporun kenti olmaya devam ediyoruz” dedi.

BÖLGENİN TALEBİNİ KARŞILAYACAK
350 metrekare basketbol sahası, 780 metrekare futbol sahası, 220 metrekarelik fitness salonu ve 1210 metrekarelik peyzaj alanı dâhil toplam 2560 metrekare üzerinde yapımına başlanan, bölgenin büyük oranda talebini karşılayacak olan Spor Tesisi, kaba inşaat ve peyzaj çalışmalarının ardından Mart ayında hizmete açılacak.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.