Paylaş
Hürriyet: Gelin, İyilik Şenliği’nde birbirimizi destekleyelim
İzmit Belediyesi ve Good4Trust işbirliği ile yürütülen İzmit Çarşısı’nda yer alan üreticilerin bu sene 3’üncüsünü gerçekleştirdiği İyilik Şenliği Cumhuriyet Parkı’nda açıldı
İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Good4Trust ile işbirliği halinde yürütülen İzmit Çarşısı, ekolojik ve sosyal açıdan adil olmaya niyetli üreticilerle, onlardan alışveriş yapmayı tercih eden türeticileri buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda bu sene üreticiler 3. İyilik Şenliği’nde Cumhuriyet Parkı’nda İzmitlilerle yeniden buluştu.
HÜRRİYET, “İYİLİKTEN DAHA ÖTESİ DÜŞÜNÜLEMEZ”
3. İyilik Şenliği’nin açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Güzel kadınlar, üreten kadınlar, ürettiğiyle her şeyi ve her yeri güzelleştiren değerli üreticiler, doğaya dost adil üretim yapan sevgili kadınlar; sizlerle birlikte olmak çok güzel. Bir iyilik yapılacaksa, üzerinde yaşadığımız bu topraklar ve geleceğimiz için yapılan iyilikten daha ötesi düşünülemez dedik ve İzmit Belediyesi ve Good4Trust ile işbirliği içerisinde bugün burada 3. İyilik Şenliğimizle siz değerli halkımızla buluşuyoruz. Önceki senelerde 1 ve 2’ncisini düzenlemiştik.
“DOĞAYLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE”
İyilik Şenliği hem insanları kaynaştırmak hem de üreticilerimizin marka değerini arttırmasına katkı sunmak, ürettiklerinin tanıtımını yapmak ve katma değer yaratan ekonomik değerini bulmasını sağlamak istiyoruz. Yerel ekonomiye destek vermek, özellikle yerel kadın üreticilere destek vermek üzere kurduğumuz İzmit Çarşısı, artık küçük e-ticaret sistemi olmaktan öteye geçti, markalaştı. Demek ki kurma amaçlarımız da halk nezdinde karşılık buldu. İzmit Çarşısı yerel ekonomiyi kalkındırmak; esnafı, kadın üreticileri ve girişimcileri güçlendirmek üzere kurulmuştu. Burada yerel üreticiler üretimlerini doğayla işbirliği içinde, zehirsiz, atıksız, temiz enerjiyle ve adil çalışma koşullarında yapıyor.
“181 ÜRETİCİ YER ALIYOR”
İzmit Çarşısı üreticilerinin yaptığı iş çok önemli. Doğa konusunda farkındalık yaratıyorlar. Doğa dostu üretimi hep birlikte bu çarşı çalışmalarıyla destekliyoruz. Temiz enerji, zehirsiz alışveriş ve doğayla işbirliği içinde olma günümüz şartları içerisinde yaşadığımız doğaya yapılabilecek en önemli iyilik. İzmit Çarşısı’nda toplamda 181 üretici bulunuyor ve bu 181 üreticinin 157’si kadın üretici. Bu bizim için büyük bir değer. Bugün de burada İyilik Şenliği’nde İzmit Çarşısı’ndan 52 üretici, Kadın Girişimciler Merkezi’nden 6 atölye ve İzmit Çınar Kadın Kooperatifi stantlar yer alıyor.
“KADINLAR YETER Kİ ÜRETSİN”
Üreten kadınlarımızı her daim destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Tüm kadınlar yeter ki üretsin, yeter ki ekonomik bir değer çıkarsın ve ev bütçesine katkı sunsun. Yeter ki kentimize, ülkemize iyilikler getirsin. Biz İzmit Belediyesi olarak her daim üreten kadınların ve iyilik ortaya koyan bütün kitlelerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Şenlik kapsamında art arda keyifli panel, söyleşi ve ücretsiz atölyeler düzenlenecek. Çeşitli canlı müzik performansları düzenlenecek. Çocuklu ailelerimiz ise, çocuklar için kurulacak alanda keyifli bir gün geçirebilecek.
2 GÜN BOYUNCA RENGARENK ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK
İzmit Çarşımızın bugün ve yarın devam edecek olan İyilik Şenliği’ne tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Hadi bir iyilik yapın. Gelin bu İyilik Şenliği’nde hep birlikte gülelim, hep birlikte eğlenelim, hep birlikte alışveriş yaparak birbirimizi destekleyelim. Katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza da İzmit Çarşısı 3. İyilik Şenliği’nde iyi eğlenceler diliyorum” dedi. 2 gün boyunca devam edecek olan 3’üncü İyilik Şenliğinde rengarenk stantlar ve lezzetli tadım etkinlikleri olacak. Şenlik kapsamında ayrıca art arda keyifli panel, söyleşi ve ücretsiz atölyeler düzenlenecek. Çeşitli canlı müzik performansları ve yoga etkinliği gerçekleşecek. Çocuklu aileler ise, çocuklar için kurulacak alanda keyifli bir gün geçirebilecek.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.