Paylaş

Akmeşe, Ambarcı ve Ortaburun Mahallelerinde bulunan İZMEK kurs merkezlerinin 2022-2023 eğitim yılını tamamlamasının ardından kursiyerlerin yılsonu performanslarını görücüye çıkardıkları el emeği sergisi Akmeşe Mahalle Konağı’nda açıldı

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında faaliyetlerine devam eden İzmit Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) 2022-2023 eğitim yılını tamamladı. Bu kapsamda Akmeşe, Ambarcı ve Ortaburun Mahallelerinde bulunan İZMEK kurs merkezlerinde görev alan öğretmenler ve eğitim alan kursiyerlerin yılsonu performanslarından oluşan el emeği sergisi Akmeşe Mahalle Konağı’nda açıldı.

HÜRRİYET, “BU KURSLARA DESTEK VERİLMESİ ÇOK KIYMETLİ”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sergi açılışında gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Üreten kadınların yaptığı işler o kadar değerli ki. Bu değeri gönülden bilen ve hisseden birisiyim. İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle ortaklaşa yapmış olduğumuz sergiler üretim alanları gibi adeta.  Çok kıymetli bu sergiler. Zamanında ‘kapatılacak’ diye propaganda yapılmasına rağmen adaylığımda da seçimi kazandıktan sonra ilk katıldığım sergi açılışlarında da söyledim. Bu kurslara destek verilmesi çok kıymetli. Gerçekten hepinizin öncelikle eline ve yüreğine sağlık.

“İZMEK’LERİ BÜYÜTTÜK”

Yaptığınız iş kente katma değer katıyor, ülkeye katma değer katıyor. İZMEK’leri daha da geliştirmek, daha da büyütmek ve daha fazla insanımızın buradan hizmet alması, öğrenmesi ve öğrendiğini üretime katması ürettiğini de ekonomiye çevirmesi çok kıymetli. İZMEK’leri kapatmaktan ziyade daha da büyüttük. Onunla da yetinmedik ve İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezini kurduk. İzmit Çarşısı ile E-Ticaret gibi olanaklar sunduk.

“BU KADINLAR ÇOK YETENEKLİ”

Çok güzel kurslar ve muhteşem üretimler var. Bu kadınlar çok yetenekli ama çoğu sandık bekçisi oluyor. İzmit Çarşısı ve İzmit Kadın Girişimciler Merkezi aracılığıyla E-Ticaret sistemi üzerinden sizlere burada ürettiklerinizi ekonomiye döndürme imkanı sağlıyoruz. Sizlere de gelir sağlayabilecek çok önemli artılarımız oldu. Çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kadın Aile Müdürlüğümüz ‘Daha fazla kadını üretime nasıl katabiliriz? Ev bütçesine nasıl katkı sağlamasına destek olabiliriz’ diyerek dert edindi.

“ÜRETİMİNİZ BOL OLSUN”

Siz üretmezseniz biz hiçbir şey yapamayız. Aslında birbirimize katkı sunuyoruz. Emeğinize sağlık. Bu sergi kente ve ekonomiye katkı sunsun. Daha çok arkadaşımız buradan güçlensin. Bu işi çok önemsiyorum. Bu işin değer kazanması için bana düşen ne varsa elimden geleni yapacağım. Kadınların güçlü olması beni çok ilgilendiriyor. Kadınların kendi ayağı üzerine sağlam basabilmesi, çocuğunun geleceğine katkı sunacak olması bir anne olarak beni çok ilgilendiriyor. O yüzden her zaman dayanışma duygularımla tüm kadın arkadaşlarımın yanındayım. Yolumuza devam edeceğiz. Üretiminiz bol olsun. Sergimiz hayırlı uğurlu olsun. Tüm İzmitlileri sergiye bekliyoruz.”

KALAÇ,”VATANDAŞLARIN KALBİNE DOKUNDUK”

İzmit Halk Eğitim Müdürü Zeki Kalaç, “İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü ortak protokol gereğince insanlarımıza ulaşmak üzere bu kursları açıyoruz. Bu yıl 5 ay içinde yaklaşık 35 bin kursiyere ulaştık. En ücra köşedeki vatandaşların kalbine dokunduk. Ben bu çalışmadan oldukça memnunum. Bugün burada görüyorum ki biz iyi şeyler yapmışız. Tüm kursiyerlerimiz ve öğretmen arkadaşlarımın emeklerine sağlık. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir