Paylaş

İzmit Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen ve Kocaeli’de ilk ve tek olan Alzheimer Yaşam Evi 2’nci yaşını gururla kutluyor. Alzheimer hastalarının Belediye önünde yaptığı el emeği ürünler ve fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezen Başkan Hürriyet, “Alzheimer merkezimiz artık gerçekten marka oldu” ifadelerini kullandı

 İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğü ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün çalışmalarıyla hayata geçirilen Alzheimer Yaşam Evi 2’nci yaşını doldurdu. 2 yıl boyunca hem Alzheimer hastalarının hem de hasta yakınlarının hayat standartlarını yükselten, kentte Alzheimer konusunda büyük farkındalık yaratan Kocaeli’nin ilk ve tek Alzheimer merkezinin ikinci yılına özel sergi İzmit Belediye Meydanı’nda gerçekleşti. Alzheimer hastalarının el emeği ürünlerinin yanı sıra 2 yıl boyunca yapılan etkinliklerde çekilen fotoğraflar da sergide yerini aldı.

“HALKIMIZIN MEMNUNİYETİYLE HİZMETE DEVAM EDİYORUZ”

Alzheimer hastalarının İzmit Belediye Meydanında yaptığı el emeği ürünler ve fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezen Başkan Hürriyet, “Alzheimer Yaşam Evimizden hizmet alan büyüklerimizin, hastalarımızın el emekleriyle yapmış oldukları ürünlerin, hediyelik eşyaların sergisindeyiz. Alzheimer Yaşam Evimiz bu sene 2’nci yılını kutluyor. 2 yıl oldu açalı ve halkımızın da teveccüh ve memnuniyetiyle birlikte hizmetine devam ediyor. Hastalarımız memnun, aileleri memnun. Aileleri kendine zaman ayırabiliyor, sosyalleşebiliyor. Aynı zamanda üniversite ile iş birliği yaptığımız için hastalarımızın unutkanlığını geciktirecek programlar uygulanıyor. Çalışma arkadaşlarımızın emekleriyle bu uygulamalar sayesinde hastalarımızın sağlıklarına ve Alzheimer hastalık etkilerine de çok ciddi bir katkımız oluyor.

“AKYAZIDA DA ALZHEİMER MERKEZİMİZ MARKA OLDU”

Hatta Akyazı’dan gelen de bir hastamız var. O bölgede bile Alzheimer merkezimiz artık gerçekten marka oldu. Alzheimer merkezimiz İzmit’in sınırlarını aşarak markalaştı ve bütün kent tarafından duyulduğu gibi komşu kentler tarafından da duyulmuş durumda. Akyazı basınında ve yerel basında bile Akyazılıların da bizde Alzheimer merkezi istiyoruz diyerek çağrılar yaptığını duyduk. Alzheimer merkezimizin 2’nci yaşı kutlu olsun. Hastalarımız ve ailelerimizle birlikte bir mangal partisi yapacağız. Bugün de arkadaşlarımız Alzheimer hastalığına dikkat çekmek, bu konudaki farkındalığı arttırmak, aynı zamanda hepimizin sorumluluk bilinciyle hareket etmesini sağlamak için Alzheimer yaşam evinde el emekleriyle, yapılmış olan eşyaları, eserleri burada sergiliyorlar” şeklinde konuştu.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.