Paylaş

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda verdiği önergede İZAYDAŞ’ın güvenlik sorununu gündeme getirdi

Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis başkanlığına toplantı öncesinde yazılı önerge veren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, İZAYDAŞ’a ulaşım yollarının can ve mal güvenliğini tehlikeye atmasından dolayı yetkililerin bu konuya çözüm bulup bulmadıklarını sordu. Ayrıca Özmural verdiği önergede, kamuoyu adına İZAYDAŞ’ın ömrünü doldurması halinde ne gibi önlemler alındığını da sordu.

“AĞIR BİR KAZA MEYDANA GELDİ”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural yaptığı konuşmada, “İzaydaş’ın içişleri ile ilgili sorunlar var. Bu en temel konularından biri iç ulaşım ve güvenlik. İzmit Belediyesi’nin bir aracı 200 metrelik bir uçuruma yuvarlandı. Ağır hasarlı ve yaralanmalı kaza meydana geldi. Orada bazı sıkıntılar var. Bu konuları İZAYDAŞ Genel Müdürüne ilettik. Alınması gereken tedbirler ile ilgili önerileri sunduk. Bu kaza yaşandıktan sonra iç işleyişte yolların dar ve kaygan olmasından dolayı araçların kayması söz konusu.

“BÜYÜKŞEHİR’İN ARACI KAZA YAPTI”

Bu uyarımızdan bir buçuk ay sonra Büyükşehir’in aracı benzer bir kaza yaşadı. Potansiyel kaza olma ihtimali olan bir yer. Uçurumlar var. Zemin çok kötü. Buranın bir an önce zemininin düzeltilmesi ve bariyerler yapılmasını rica ediyoruz. Yalnız bizim araçlarımız değil diğer araçlar da sıkıntı yaşıyor. Buranın zemininin bir an önce düzeltilmesi konusunda ricam var” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.