Paylaş

Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine yönelik projeler üreten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli’de ilk ve tek olan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin resmi açılış kurdelesini TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte kesecek

 Engelli dostu İzmit Belediyesinin Yahya Kaptan Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Otizm Spor ve Yaşam Evi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde hizmet vermeye başladı.

Otizmli bireylere ve yakınlarına umut olan, Kocaeli’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin resmi açılış töreni ise 24 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Yahya Kaptan Mahallesi Salkım Söğüt Caddesinde bulunan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin açılışı saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

YOĞUN KATILIM OLACAK

TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca da açılışta Başkan Hürriyet’i yalnız bırakmayacak. Otizmli bireylerin gelişimine katkı sağlamak ve otizmli bireylerin yakınlarını desteklemek, bilinçlendirmek, sosyal yaşama dâhil etmek amacıyla kurulan merkezin resmi açılışı yoğun bir katılım ile yapılacak.

HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren tesis 3-25 yaş aralığındaki otizmli bireylerin gelişimine katkı sunuyor. Yaklaşık 4,5 dönüm üzerine kurulan tesisin iç mekanında spor ve duyu bütünleme eğitimleri gerçekleştirilirken bahçe alanında da mini golf, kum ve su oyun alanları yer alıyor. Merkezde ayrıca hobi bahçeleri, engelli oyun parkı, basketbol sahası, bisiklet yolu, tırmanma tepecikleri bulunuyor.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.