Paylaş

Sahil ve karasularımızın korunması ve güvenliğinin sağlanmasında, deniz yolu ile yapılan her türlü yasadışı eylemlerin önlenmesinde fedakârca görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 41. kuruluş yılını kutluyorum.

 

Günümüzde küresel boyutta ortaya çıkan düzensiz göç, terörizm, kaçakçılık, deniz haydutluğu gibi asimetrik unsurlar içeren tehdit ve risklerin önlenmesi, denizlerin ekonomik değerinin ve çevrenin korunması ihtiyaçları da dikkate alındığında “Mavi Vatan” kabul ettiğimiz denizlerimizin emniyet ve güvenliğini sağlamaktan sorumlu genel kolluk kuvveti olan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın önemi her geçen gün artmaktadır.

 

Deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız üstlenmiş bulunduğu görev ve sorumlulukları, her kademedeki nitelikli ve donanımlı personeliyle bugün olduğu gibi bundan sonrada başarıyla yerine getirmeye devam edecektir.

 

Bu duygularla Sahil Güvenlik Komutanlığımız 41. Kuruluş yıl dönümü en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle aziz milletimizin huzur ve güveni ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Pruvanız neta olsun…

 

 

Seddar YAVUZ

Kocaeli Valisi

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.