Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, babalar günü için anlamlı bir kutlama gerçekleştirdi. Tüm dünyada babaların çocukları hayatlarına yaptıkları katkıyı takdir etmek için haziran ayının 3. Pazar günü kutlanan Babalar Günü kapsamında Özel gereksinimli öğrenciler babaları ile birlikte kahvaltı programına katıldı. Maide Restoranda düzenlenen kahvaltıda özel gereksinimli öğrenciler, fedakâr babaları ile birlikte kahvaltı yaptı. Ardından öğrenciler ve babaları Ormanya’da bir dizi faaliyet gerçekleştirdi. Çocuklar ve babaları bu anlamlı günde mutlulukları görülmeye değerdi.

BİSİKLET TURU YAPTILAR

Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, Babalar Günü’nde öğrencilerini ve babalarını unutmadı. İlk olarak Maide Restorandaki kahvaltıya katılan babalar ve özel gereksinimli çocuklar daha sonra Ormanya’ya gitti. Meşe ağaçlarının gölgesinde, orman evleri, su değirmeni, göletlerin arasından bisiklet turu yapan öğrenciler ve babalarının oldukça mutlu olduğu görüldü. Böcekler için oluşturulan Böcek Otelini gezen babalar ve çocuklar, Türkiye’nin ilk Orman kütüphanesinde de ağaç sandalyeler üstünde kitap okudu. Ormanın derinliklerinden, kitabın derinliklerine daldıkları anlarda gözlerindeki heyecan ve sevinci paylaşan babalar, böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için Büyükşehir Belediyesi ve Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’ne teşekkür etti.

SOSYAL HAYATA ADAPTE OLUNUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, öğrencilerini sosyal hayata adapte olması için belli aralıklarla çeşitli aktiviteler gerçekleştiriyor. Kurumda öz bakım, aşçılık, el sanatları ve bitki yetiştiriciliği gibi mesleki alanlarda bireysel programlar uygulanarak özel öğrencilerin gelişimleri ve hataya karışmaları sağlanıyor. Ayrıca müzik, resim, akıl oyunları, E-KPSS eğitimi, sinema, drama, seramik, mozaik, bağımsız yaşam dışında tiyatro, piknik, il içi ve il dışı geziler düzenleniyor. Özel gereksinimli öğrencilerin evlerinden alınıp eğitimleri sonrası tekrar evlerine bırakıldığı kurumla ilgili detaylı bilgi almak detaylı bilgi için 0 262 335 42 49-335 40 93 ya da 153 Çağrı merkezi aranabilir.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir