Paylaş

İzmit Belediyesi AKP meclis üyesi Fikret Hocaoğlu’nun basın ve sosyal medyada yer alan açıklamaları üzerine İzmit Belediyesi basın danışmanı Cem Şakoğlu bir basın bildirisi yayınladı. ‘5 yıldır aynı şarkıyı üstelik yalan yanlış söylemekten sıkılmadınız mı? Davul da sizde tokmakta ama ritmi tutturamayınca sadece gürültü çıkartabiliyorsunuz’ diyen Şakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

Bunlar evinize taktığınız süs ledleri değil

‘Sayın Hocaoğlu hemen her basın açıklamasında üslubunu, içindekini ortaya koymaya devam ediyor. Kısa bir süre önce İzmit Belediyemizin hizmetlerini çerden, çöpten, ottan sebeplerle bire bin katarak eleştirenler, 20 yıldır ellerinde olan iktidar ve belediyelere rağmen 1 saat yağan şiddetli yağmurun kenti esir alması üzerine yaptığımız eleştirilere katlanamadılar. Bizim eleştirilerimize takılanlar, halkın kendi gözleri ile gördüğü manzaraları görmezden geldiler. Hatta bununla da yetinmeyip yıllardır İzmit Belediyesine uyguladıkları en iyi savunma saldırıdır mantığı ile yine halkı yanıltma yolunu seçtiler. Sayın Hocaoğlu son açıklamasında 200-300 liralık ledlerin 1580 liraya alındığını ve belediyenin o gün ki fiyatla 330 bin lira zarara uğratıldığını söylemiş. Bunu da hemen EYT ödemelerine bağlamış. Ancak Sayın Hocaoğlu şunu atlamış olmalı ki biz bu ledleri kendi evimize almıyoruz. Bu ledler öyle kapalı alan, saçak altı alanlara takılan ledler değil. Bu ledler IP67 ledler. Yani yağmur, kar, fırtına vs. gibi açık havada ve sert koşullara dayanıklı ledler ve hatta 2 yıl garantili ledler. Yani bu ledler öyle göz boyamak için, süs için alınıp, 3 ay sonra yenisine sağlık deyip atılan ledlerden değil. Basın ya da sosyal medyada paylaştıkları faturalara ulaşmak kendileri için bu kadar kolayken keşke doğru bilgiye ulaşmak da aynı kolaylıkta olsaydı. Sayın Hocaoğlu bu doğru bilgiler sonrasında acaba hakkını yediği arkadaşlarımızdan özür dileyebilecek mi?

16 yıldır gak deyince et guk deyince su alan İzmit Belediyesi bize geçince düşman mı oldu?

Sayın Hocaoğlu halkı yanlış bilgilendirmekle de yetinmeyip arkasını EYT’lilere bağlamış. Belediye bu yollarla zarara uğratıldığı için EYT’lilerin tazminatları ödenemiyor demiş. Sayın Hocaoğlu’na şunu hatırlatmak isterim ki 16 yıldır gak dediğinde et, guk dediğinde su alan, sorulmadan devir hakları yenilenerek masalarına gelen, asfaltı, mıcırı, sosyal alanları, spor salonları vs. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan İzmit Belediyesi el değiştirince KBB’den bu hizmetlerin hiç birisini alamaz oldu. Soru şu 16 yıl sorgusuz her hizmetini karşıladığınız İzmit Belediyesi Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi tarafından kazanılınca düşmanın eline mi geçmiş oldu? Ya da Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiye oy verenler cezalandırılmak için KBB’nin İzmit Belediyesine desteği mi kesildi. Bakın İzmit Belediyesi hariç geri kalan 11 belediyenin yolları, asfaltları, sosyal alanları, spor alanları ve hatta belediye binaları dahil KBB tarafından yapılırken İzmit Belediyesi KBB’den mıcır bile alamıyor. Bırakın mıcırı, o yoğun kar yağdığı dönemde İzmit Belediyesine tuz vermediler tuz. Kent halkını tehlikeye atmamak için o tuz İzmit Belediyesine İstanbul Büyükşehir Belediyesinden geldi. Bütün bunları şunun için söylüyorum, hani İzmit Belediyesine sürekli bu paralar nerelere gidiyor diye soruyorsunuz ya, o paralar KBB’den alamadığımız desteklerden dolayı kendi yağımızda kavrulduğumuzdan dolayı belediye hizmetlerine gidiyor bilginiz olsun.

Müfettişler bize teşekkür ederek ayrıldı

Son olarak ve bir kez daha şunu da belirtmek istiyorum. Zora, dara düştüğünüz her durumda İzmit Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendinin 100 milyonları akrabalarının şirketlerine aktardığını dile getiriyorsunuz. 5 yıldır mecliste senaryosunu yazıp uydurduğunuz her şey için bu belediyeye müfettişler geldi. Hatta arkadaşlarımız müfettişlerle istişare etmekten işlerini yetiştiremez, yürütemez konuma geldiler. Buna rağmen bütün denetlemelerini tamamlayıp belediyeden ayrılan müfettişlerin tamamı çalışma arkadaşlarımıza bırakın ceza vermeyi, yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek gittiler. Allah hakkı için herkese soruyorum, 16 yıl üzerine kaybettiğiniz İzmit Belediyesi ve onu kazanan Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi ile ilgili elinizde ederi olan bir bilgi, belge olsa acaba belediye başkanımızı o koltukta oturtur musunuz? Davul sizin elinizde, tokmak sizin elinizde iken bu söylemleriniz hala sadece lafta kalıyor, icraata dökülmüyorsa demek ki halkı kandırıyorsunuz. Ancak şunu bilin ki kah meclisimizi izlemeye gelen misafirlerimiz, kah canlı yayınla meclisimizi izleyen halkımız kimin ne olduğunu, ne söylediğini artık çok iyi biliyor. 1 milyar küsur liralık bütçeli İzmit Belediyemiz ile 23 milyar bütçeli KBB basın ve taraftarlarınız tarafından kıyaslanıyorsa bu bizim çok iyi ve doğru işler yaptığımız anlamı taşır. Geri kalan 11 belediye ile kıyaslanmıyor oluşumuz da onların hizmetlerimize ulaşamıyor ve yetişemiyor olması kaynaklıdır.

Bütün bu açıklamalarımız halkımızın doğru bilgilendirilmesi adınadır. Bu vesile ile tüm kent halkımızın ve ülke insanlarımızın Kurban Bayramını kutluyor, aileleri ile birlikte huzurlu, sağlıklı, keyifli ve keşkesiz bayramlar diliyorum. Sevgi ve Saygılarımla.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.