Paylaş

Körfez Belediyesi’nin Kocaeli amatör futbolunun unutulmaz simalarından biri olan merhum Necati Türkmen adına düzenlediği minikler futbol turnuvası muhteşem bir final ile sona erdi. Körfez Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada; 2011-2012 ile 2012-2013 doğumlulardan oluşan 10 takım ve toplam 200 sporcu katıldı. Turnuvanın finali ise Esentepe Stadı’nda gerçekleştirildi.

PROTOKOL GECEDEYDİ

Turnuvanın final gecesinde; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt, KASKF Başkanı Murat Aydın, KASKF yöneticileri Tarık Gürgen ve Muhammet Emin Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin Okudan, BBP İlçe Başkanı Bayram Kurtaran, siyasi parti temsilcileri, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, kulüp yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Final gecesinde ilk olarak 2012-2013 grubunun maçları oynandı. Birincilik ve üçüncülük maçlarında kazanan penaltılarla belli olurken, birinci Esenspor, üçüncü ise Körfez Gençlerbirliği oldu. Özellikle Körfez Gençlerbirliği ve Tütünçiftlikspor arasındaki penaltı atışları ikişer tur gerçekleştirilirken, tribünlerde de büyük heyecan oluştu.

ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ

2011-2012 grubunun final gecesinde de birincilik ve üçüncülük maçları aynı anda başlatıldı. Kıran kırana geçen maçlar sonrasında Hereke Yıldız, Körfez Gençlerbirliği’ni ikinci yarıda bulduğu goller ile mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Üçüncülük maçında ise gülen taraf Körfez OIimpik Spor Kulübü karşısında İlimtepe Gençlerbirliği oldu.

EN İYİLER SEÇİLDİ

2012-13 doğumlularda gol kuralı 9 golle Körfez Gençlerbirliği’nden Çınar Akif Canpolat olurken, ödülünü eski belediye başkan yardımcısı Mehmet Şendoğan verdi. En iyi kaleci seçilen Kaan Erkan’a ise ödülünü eski başkan yardımcısı İsa Taş verdi. 2011-12 doğumlularda gol kralı Hereke Yıldız’dan Kerem Altan olurken, ödülünü Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt verdi. En iyi kaleci ödülü ise Kaan Erkan’a verildi.

KÖRFEZLİ ÇOCUKLAR ŞANSLI

Ödül töreni öncesinde konuşan KASKF Başkanı Murat Aydın, Kocaeli’nin sporun başkenti haline geldiğini belirterek, “Gerçekten çocuklarımız sportif anlamda şanslılar. Özellikle kaliteli tesislere sahibiz. Spora destek veren Büyükşehir Belediye

Başkanımız ve Körfez Belediye Başkanımız var. Hem sizlere hem kulüplere maddi manevi her türlü desteği sunuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

TESİS SAYIMIZI ÇOĞALTIYORUZ

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de spora büyük önem verdiklerini belirterek, “Körfez’de spor tesislerinin sayısının çoğaltılması ve daha modern hale getirilmesi noktasında Büyükşehir Belediyemiz ile ortak projeler üretiyoruz. Sizlerin daha modern koşullar altında spor yapmanızı sağlamak adına ilçeye yeni spor tesisleri kazandırırken, mevcutları da modernize ediyoruz” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Körfez Belediyesi bünyesindeki spor akademilerinde 5 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Başkan Şener Söğüt, “Her yıl binlerce çocuk ve gencimizi sporla tanıştırıyoruz. Sizler spor yaptıkça mutlu oluyorsunuz bizler de sizin mutluluğunuzu gördükçe memnuniyet duyuyoruz. Gözlerinizdeki heyecan ve içinizdeki spor aşkı hiç bitmesin. Biz her zaman sizin yanınızdayız” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.