Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi AKP Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’un EYT’li personelle ilgili gazetelere yaptığı açıklamaları eleştirerek, “Şimdiye kadar EYT tazminatları için tüm arsa satışlarını engelleyen Muharrem Tutuş birden bire neden onay verir duruma gelmiştir?” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İzmit Belediyesi AKP Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’un EYT’li personelle ilgili gazetelere verdiği açıklamaları eleştirdi. Başkan Hürriyet paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “İzmit Belediyesi AKP Meclis üyesi Muharrem Tutuş’un sürekli olarak reddettikleri EYT tazminatları konusunda gazetelere yaptığı açıklamalar hakkında;  Muharrem Tutuş’un İzmit Belediyesi meclis üyesi olarak değil AKP İzmit ilçe Başkanı olarak kentimizdeki gazeteleri ziyaret etmesi ve “Arsa satışına onay vereceğiz, EYT’liler için satılacak arsayı da Büyükşehir alacak” demesi nezaketsiz ve bir o kadar siyaset kokan bir yaklaşımdır.

“KAHRAMAN YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Belli oluyor ki İzmit Belediyesi EYT tazminatları için Tahir Büyükakın’dan bir kahraman yaratılmaya çalışılmaktadır.  Oysa bu konu aylardır çözülmesi için İzmit Belediyesi meclisinde görüşülmüş ancak her defasında AKP ve MHP meclis üyeleri tarafından reddedilmiştir. Madem bu konuyu çözebiliyorlardı da neden aylardır beklettiler. Neden işçiyi mağdur ettiler ve işçinin parası pul oldu.

“EYT’YE SİYASET KARIŞTIRDILAR”

EYT’lilerin tazminat konusunu siyasete alet etmemek için bu kadar çaba sarf ederken, bunun siyaset üstü bir konu olduğunu sürekli vurgularken, kendisi yine EYT’ye siyaset karıştırmıştır. Ayrıca kendisi AKP İzmit ilçe Başkanı olarak gazeteleri ziyaret ederek, siyasi denklikten bahseden Muharrem Tutuş kendisinin bir meclis üyesi olduğunu unutmuş mudur? Kendisi zaten meclisimizin bir üyesi olarak konuyu detaylarına kadar bilmiyor mudur?

“NEDEN BİRDEN ONAY VERİR DURUMA GELDİLER?”

Burada hangi siyasi denklikten bahsetmektedir? Kaldı ki İzmit Belediyesi Meclisinde EYT tazminatlarını sürekli olarak reddeden kendisi değil midir? EYT tazminatlarını çözenin “İzmit Belediye meclisi değil de, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dır” diye reklamını mı yapacaktır? Şimdiye kadar EYT tazminatları için tüm arsa satışlarını engelleyen Muharrem Tutuş birden bire neden onay verir duruma gelmiştir?

“TUTUŞ MECLİS ÜYESİ OLDUĞUNU UNUTTU”

EYT’lilerin ve halkımızın aklıyla alay etmek değil de nedir? Şimdiye kadar halkın yaralarına merhem olarak meclis üyesi seçildiğini unutan Muharrem Tutuş, yaptığı ziyaretlerde yine aynı şekilde meclis üyeliğini unutmuş ve AKP İzmit ilçe Başkanı ağzıyla, siyaset yaparak konuşmalarına devam etmiştir.

“KAMUOYUNA AÇIKLAMAK ZORUNDA”

EYT tazminatları konusu şimdinin konusu değildir. Şimdiye kadar o arsaların satışına engel olmak, ama şimdi hiçbir şey olmamış gibi “Arsaların satışına izin veriyoruz” demek EYT’lilerle dalga geçmektir. Kendisi arsa satışlarına geçmişte neden onay vermediklerini ve şimdi ne oldu da onay verme aşamasına geldiklerini tüm kamuoyuna açıklamak zorundadır.”

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.