Paylaş

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında eğitim alan 1050 minik sporcuya sertifikalarını dağıtan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, çocuklara Cephanelik bölgesinde hizmete girecek portatif havuzun müjdesini verdi

Spor ve sporcuya büyük destek veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında Tepeköy Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı üzerindeki havuzda bu yaz eğitim alan 1050 öğrenciye sertifikalarını dağıttı. 7-14 yaş arası çocukların uzman antrenörler eşliğinde yaz tatilinde aldığı eğitimlerin sertifika töreninde bir de müjde veren Başkan Hürriyet, “Buraya ulaşamayanlar için yaz tatili olması amacıyla Cephanelik bölgesine portatif yüzme havuzu kuruyoruz” dedi.

7 AĞUSTOS’TA HİZMETE GİRİYOR

2019’da başlayan proje ile birlikte 5 binin üzerinde çocuğa ulaştıklarını belirten Başkan Hürriyet, “Bu yaz belirli bir süre aralığında bir havuz daha kuruyoruz. Buraya ulaşamayanlar için yaz tatili olması amacıyla cephanelik bölgesine portatif bir havuz kuruyoruz. 7 Ağustos – 13 Eylül arasında hizmet verecek. Burada öğrendiklerinizi orada uygulayabileceksiniz. Aynı zamanda ailelere de teşekkür etmek istiyorum. Spora ve sporcuya verdiğiniz destek, her daim çocuklarınızın arkasında olmak çok kıymetli. Çocuklar, hepinizin yolu açık olsun” ifadelerini kullandı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.