Paylaş

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün faaliyetlerinden olan Doğa Eğitim Kampüsü Projesi kapsamında 4’üncü eğitmen eğitimleri Sarısu Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Doğa Eğitim Kampüsü projesinde 4’üncü eğitmen eğitimleri de tamamlandı. Eğitmen eğitimlerine kentimizde görev yapan Anaokulu ve İlkokul öğretmenleri yoğun ilgi gösterdi. Eğitim 2-3-4 Ağustos tarihlerinde İzmit Belediyesi Sarısu Gençlik Kampında teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitimlerde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Burcu Bineklioğlu, İzmit Belediyesi Orman Okulu eğitmenleri okul öncesi Öğretmeni Esra Gündüz ve Peyzaj Y. Mimarı Harika Taze, öğretmenlerle bir araya geldiler.

ORMAN OKULU MODELİ AKTARILDI

3 gün süren programda öğretmenlere Alternatif Eğitim Yaklaşımları ve Orman Okulu, Doğa Temelli Öğrenmede Ekolojik Yaklaşımlar, Doğadaki Riskler ve Risk Yönetimi, Doğa Eğitim Kampüsü Modeli ve Modülleri, Ekofobi ve Biyofili, Ormanda Bir Gün Planlama ve Doğayı Sınıfa Taşımak konularını ele alan uygulamalı ve teorik eğitimler ile İzmit Belediyesi Orman Okulu modeli aktarıldı. Ekim ayı itibariyle eğitime katılan öğretmenler kendi öğrencileriyle Doğa Eğitim Kampüsünde 5 Hafta uygulama imkânı bulacaklar.

 

 

 

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.