Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT’li personellerin tazminatları konusunda gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Biz uzlaşı kültürüyle bu kente hizmet etmeye çalışırken çirkin siyasetle karşı karşıya kaldık” dedi

Gerçekleştirdiği basın toplantısında, AKP ve MHP’nin yıllardır devam eden engellemelerine ve dürüst olmayan siyaset anlayışına örnekler veren Başkan Hürriyet, “Biz bir projemiz olduğu zaman Büyükşehir’e giderek sunduk. Hep uzlaşı kültürünü benimsedik. Ama arkamızı döndüğümüzde absürt ve çirkin bir siyasete maruz kaldık” şeklinde konuştu.

“TEKEL DUVARINI ACIMADAN YIKTILAR”

Başkan Hürriyet, “Yıllardır yaptıkları sinsi engellemeleri anlatma fırsatı verdiler bize. Göreve geldiğimizde ilk 2 yıl arka kapı diplomasisini kullandık. Belediye önündeki TEKEL duvarı ile ilgili proje çalıştık. Burayı kente kazandırmak için Büyükşehir meclisinde sunduk. ‘Bir bakalım’ dediler. Daha haftasına varmadan yıktılar. Kaç yıldır yıkılmayan duvar proje yapacağız dediğimizde yıkıldı.

“BİZ TELEFERİK DEYİNCE İMAR PLANINI DEĞİŞTİRDİLER”

Teleferik projesi ile ilgili de Büyükşehir’e giderek sunum yaptık, anlattık. Başlangıç ayağını koyacağımız yerin imar planını değiştirerek apar topar Milli İrade Meydanı projesine başladılar. Bu yoksullukta ne yazık ki orada ne olacağı belli olmayan milyonlarca liralık proje yürüyor.

“CEDİT’TE 5 YIL GEÇTİ HALA TEMEL ATAMADILAR”

Aynı sinsiliği Cedit’te gördük. Projenin önünü açmak için devrettik. Hatta Büyükşehir başkanıyla birlikte Ankara’ya gittik. Sonra sinsi bir şekilde ‘biz yapıyoruz’ dediler. Üzerinden 5 yıl geçti. 2 sene önce Aralık ayında temel atılacaktı. Geçen sene de biteceğini taahhüt ettiler. Daha ortada temel yok. Biz uzlaşı kültürüyle bu kente hizmet etmeye çalışıyoruz. Ama bir sürü çirkin siyasetle karşı karşıya kaldık” dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir