Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet EYT’li tazminatlarıyla ilgili yaptığı basın toplantısında “4 yıldır sinsi bir karalama kampanyasıyla karşı karşıyayız” dedi.

EYT’li personelin tazminatlarıyla ilgili basın toplantısı gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “4 yıldır yaşadığımız sinsi politikalar artık ayyuka çıktı. Dertleri gerçekten bir engelleme, kötüleme, karalama. Önce süreci tıkayıp sonra da ‘Biz çözüyoruz’ diyerek kahramanlık hikâyesi yazmaya çalışıyorlar.

“HİZMET ARAÇLARIMIZI DA ENGELLEMİŞLERDİ”

Hizmet araçlarının satın alınması döneminde de aynı engellemelerle karşılaştıklarını ifade eden Başkan Hürriyet, dört yıldır mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Hürriyet, “Biz bu senaryoyu 4 yıl boyunca her defasında yaşadık. Hizmet araçlarının alımında da defalarca ‘Hayır’ dediler. Bir süre sonra ‘Evet’ demek zorunda kaldılar. Gerçekten samimi olsalardı teklifi meclise ilk getirdiğimizde ‘Evet’ derlerdi”

“ALLAH’IN TAŞINI BİLE VERMEDİLER”

Göreve geldiğimizde Büyükşehir Belediyesi taş ocağını kapatarak bize Allah’ın taşını vermedi. Köylere stabilize malzeme konusunda aylarca oyalandık. Bazı köylülere ve kendilerine yakın yöneticilere de , ‘İzmit Belediyesi taşı vermiyor Büyükşehir veriyor malzemeyi’ diye paylaşım yapın dendi. O kadar sinsi bir kampanyayla karşı karşıyayız ki. Bize taş ocağını kapatan bir belediye şimdi kalkıyor sinsi bir planla karşımıza geliyor.”

“BİRDEN BİRE KAMU MALINDAN BAHSEDER OLDULAR”

Aynı sinsiliği Cumhuriyet parkında ve Şelale Kafe’de yaşadık. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına, ‘Başkanım buraları biz işleteceğiz. Biz burada kamu hizmeti sunacağız. Biz burayı kullanmak istiyoruz.’ dedim. Verdiği cevap şuydu; ‘Ben oraların özel sektörün işletmesini istiyorum.’ Oraların özel sektör eliyle işletilmesini isteyenler ne oldu da birden bire kamu malından bahseder oldu.

“BÜYÜKŞEHİR DAHA ÖNCE NİYE ALMADI ARAZİLERİ? ”

Belsa B Blok yok pahasına gitti. Birçok girişim yaptık orası için. Ne yazık ki o girişimlerimizin hepsi sonuçsuz kaldı. O dönemde Büyükşehir Belediyesi neredeydi. Belediyenin 70 milyon liralık yeri, 17 milyona satılırken kamu malı akıllarında yok muydu? Neden o kamu malı özelde birilerine verildi. Biz hangi yandaşlara aldırdıklarını da çok iyi biliyoruz. Onlar da biliyor. Daha önce de arazi sattık orada niye Büyükşehir devreye girip o arazileri almadı? Alanlar kendilerine yakınlar. Hatta aynı arazinin yanındaki alanla ilgili Büyükşehir’den plan değişikliği geldi.

“KREDİ ÇEKEBİLSEYDİK ARAZİ SATMAYACAKTIK”

Kamu malı edebiyatı yapanların sinsice neler döndürdüklerini çok rahat görebilirsiniz. Kendilerine gelince özel sektör bize gelince kamuda kalsın. Evet, kamuda kalsın. Krediyi çekebilseydik zaten satış yapmayacaktık. Onların derdi İzmit Belediyesine yardım etmek değil, onların derdi İzmit Belediyesi buradan hırpalansın, ‘İzmit Belediyesi EYT’yi çözemedi’ densin. ‘İzmit Belediyesi tazminatları bile ödeyemedi, biz ödedik, biz çözdük’ diyerek sinsi bir kampanya yürütülüyor.

“İŞGALİYE PARALARINA BİLE GÖZ DİKTİLER”

İzmit Belediyesinin yıllardır sokaklardan, caddelerden aldığı 3 kuruşluk işgaliye parasına Büyükşehir Belediyesi göz dikti. Büyükşehir yazı gönderdi esnaflara ‘Bundan sonra işgaliyeleri Büyükşehir’e ödeyeceksiniz’ dendi. Bu işgaliyeleri bütün ilçelerde alt belediyeler alıyor. Bizim için yıllık 1-2 milyon lira ciddi para. Büyükşehir için küçücük para bunlar. Yıllardır el atmadıkları konulara birden bire el atar oldular.

“KREŞ MÜDÜRLÜĞÜNE BİLE ‘HAYIR’ DEDİLER”

Hayvan barınağımıza hala su getirmeye çalışıyoruz. Önce reddettiler, sonra Valilik girdi devreye de su ve elektrik bağlantılarını yaptırmaya çalışıyoruz. Kendi yandaş firmaları kullanırken işletmeleri elektriği de suyu da vardı. Bize geçince birden bire elektrik ve su vermeyiz dediler. Bu belediyede kreş müdürlüğüne ‘Hayır’ dediler. Bu belediye dördüncü kreşini bitirmek üzere ama bir kreş müdürlüğü yok.

“KİMSE SAHTE KAHRAMANLIK YAPMASIN”

Bu belediyenin meclis üyeleri Yenimahalle’ye kreş yapmamıza engel oldu. Bu belediye kaç toplantı sonrası Veteriner İşleri Müdürlüğünü kurdu. Kendi yandaş cemaatlerine vakıflarına, 25 yıllık tahsis protokolü yapanlar Biz Gölkay ile ilgili 10 yıl kiralama yetkisi istediğimizde yetki vermediler. Zorla 5 yılı kabul ettiler. Bana kimse ‘İzmit Belediyesine yardım etmek istiyoruz ve çözüm üretmek istiyoruz’ sahte kahramanlığını yapmasın.”

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir