Paylaş

Açılışı ile birlikte Derince’nin gözde dinlence merkezleri arasına giren Sağlıklı Yaşam Parkı’nı ziyaret eden Başkan Aygün burada vakit geçiren çocuklar, gençler ve aileler ile bir araya geldi.

SAĞLIKLI YAŞAM PARKI DEĞER KATTI

Mesire alanları, dağ ve deniz manzarasıyla Kocaeli’nin en gözde yaşam merkezlerinden biri olan Derince’de yeni bir yaşam alanı daha hizmete sunuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Askeri Hastane alanının bulunduğu 45 dönümlük alanda yapılan Derince Sağlıklı Yaşam Parkı bölgeyi cazibe merkezi haline getirirken aileler, çocukları ile birlikte özellikle akşam saatlerinde alana gelerek burada gönüllerince zaman geçiriyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan da Sağlıklı Yaşam Parkı’na giderek burada vakit geçiren çocuklar, gençler ve aileler ile bir araya geldi. Bu ziyaretleri esnasında Başkanlar Aygün ve Merdan’a Derince Belediyesi Meclis Üyeleri Kenan Yalçın, Mustafa Morgül, Nurhan Baytak ve teşkilat yöneticileri de eşlik etti.

7’DEN 70’E HER KESİME HİTAP EDİYOR

Vatandaşlarla tek tek selamlaşarak hasbihal eden Başkan Aygün, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemize yeni bir yaşam alanı daha kazandırdık. Derince’mize hayırlı, uğurlu olsun” dedi. Derince eski Askeri Hastane alanındaki 45 dönümlük alana inşa edilen Derince Sağlıklı Yaşam Parkı vatandaşların büyük beğenisini kazanıyor. Proje kapsamında bölgede duyusal terapi alanları, çocuklar için sokak fitness alanı, çocuk macera parkı, bilişsel zekayı destekleyen duyusal oyun sahası ve çok sayıda sosyal donatı yer alıyor. Sağlıklı Yaşam Parkı içerisinde ayrıca tenis, basketbol ve futbol sahalarının yanı sıra skate park (kaykay pisti), yürüyüş ve bisiklet yolları yer alıyor. 7’den 70’e her kesimin düşünüldüğü Sağlıklı Yaşam Parkı’nda ayrıca 400 araçlık otopark bulunuyor.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir