Paylaş

Derince’de TMO silolarında meydana gelen patlamanın hemen ardından bölgeye giden Başkan Aygün, tüm kurum ve kuruluşların görevlerini hassasiyetle yaptığını ifade etti

3’Ü AĞIR 12 YARALIMIZ VAR

Derince Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında pazartesi günü saat 14.40 sıralarında gerçekleşen patlama korku ve endişeye sebep olurken, meydana gelen olayda 3’ü ağır 12 kişi yaralandı. Yaşanan olayın hemen ardından bölgeye giden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri ile birlikte kriz yönetimini yerinde gerçekleştirdi. Yoğun duman ve toz bulutuna neden olan patlama sonucu bölgeye derhal itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastanelere kaldırıldı.

BAŞKAN AYGÜN’DEN MESAJLAR

Olay anının hemen ardından bölgeye giden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün burada ilk yaptığı değerlendirmelerde “İlçemizde Toprak Mahsulleri Ofisi’nin silolarında meydana gelen patlamada can kaybımız bulunmamaktadır. Meydana gelen patlamadan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hızlıca hastaneye sevk edilen yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. Başkan Aygün, ayrıca devletin tüm kurumlarının olay yerinde görevlerini hassasiyetle icra ettiğini ifade etti.

SİLOLARDA İNCELEME YAPILDI

Patlamanın tespitine yönelik teknik çalışmaların devam ettiği bölgede Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ve Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün günün ilerleyen saatlerinde incelemelerde bulundu. Silolarda inceleme yapan teknik ekiplerden bilgi alan heyet, konunun her yönüyle incelendiğini ve araştırıldığını belirttiler. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise yayımladığı mesajında patlamayla ilgili teknik incelemenin başlatılmış olup, gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.