Paylaş

Bazı yerel gazetelerde yer alan maaşların zamanında ödenmediğine dair haberlere cevap veren Başkan Hürriyet, “İzmit Belediyesi olarak çalışanlarımızın haklarına olan saygımızı her zaman en üst düzeyde tutuyor ve işçilerimizin maaşını günü gününe ödüyoruz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bazı yerel gazetelerde yayınlanan maaşların zamanında ödenmediğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirttiği sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

HAYAL GÜÇLERİ ÇOK KUVVETLİ

“Görev süremiz boyunca işçilerimizin maaşlarını tıkır tıkır tam gününde ödedik çok şükür. Buna rağmen bazı internet sitelerinde yayınlanan aksine haberleri de görüyoruz ve sadece gülüp geçiyoruz çünkü kesinlikle gerçeği yansıtmayan bu haberlerin amacının ne olduğunu biliyoruz ve herkes artık alıştı bu tarz haberlere. Bir türlü algıyı yönetemeyince daha da süslemeler yapmaya başladılar. Aracımı da alet etmişler haberlerine Ama hayal gücüne yenilen bir habercilik yapmış arkadaşlar.

ARACIMA BAKARAK MÜTHİŞ BİR KURGU YAPMIŞLAR

Akşamdan beri belediyenin önünde park halinde bulunan aracıma da bakarak çok büyük sorun varmış da başkan da çok erken saatte belediyeye gelmiş gibi müthiş bir kurgu yapmışlar. Algıyı yönetmek için magazin gibi süslemek gerek. Ama yine bilemediler. Aracım geceden itibaren belediye önündeydi. Ben dışarıdaki bir programdaydım ve başka bir araçla belediyeye geldim.

GÜNÜ GÜNÜNE YATIYOR

İzmit Belediyesi olarak çalışanlarımızın haklarına olan saygımızı her zaman en üst düzeyde tutuyoruz. Maaş ödemeleri; yasal düzenlemelere ve işçi-memur haklarına uygun bir şekilde günü gününe ve düzenli olarak yapılıyor. Çalışanlarımızın emeklerini karşılıksız bırakmak gibi bir anlayışı kesinlikle benimsememiz mümkün değildir. Ancak belirli medya kuruluşlarının ve haber sitelerinin bu tip algı haberlerini sıklıkla yapması, medya etik anlayışına dair kuşkularımızı güçlendiriyor.

GAZETECİLİK ETİK DEĞERLERİ UYGUN YAPILMALI

Unutulmamalıdır ki, gazetecilik etik değerlere uygun olarak gerçekleri yansıtmalı ve toplumu doğru bilgilendirmelidir. Bu tür haberlerle hem okuyucular hem de belediye olarak bizim güvenimiz sarsılmaktadır. Medyanın bu güveni tesis etme sorumluluğunu hatırlatmak istiyoruz. Dürüstlük, şeffaflık ve etik değerlere uygunluk, toplumun güvenini inşa etmek için en önemli unsurlardır. İzmit Belediyesi olarak bu ilkeleri benimsemeye ve uygulamaya devam edeceğimizi kamuoyuna bildiririz.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.