Paylaş

 

12’ncisini düzenlenen Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivalinde gerçekleşen söyleşide pişmaniye üreticileri, emeklerinden dolayı Başkan Hürriyet’e teşekkür ettiler

İzmit’e özgü olan pişmaniyenin ve kentin tanıtımı amacıyla bu yıl 12’ncisini düzenlenen Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali tüm hızıyla devam ediyor. İzmit Belediyesi ve kurumların ortaklaşa düzenlediği festivalin üçüncü gününde İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol’un moderatörlüğünde pişmaniye üreticileri ile söyleşi gerçekleşti.

BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR ETTİLER

İzmit Kent Meydanı’nda ‘Bir Pişmaniyecilik Hikayesi’ başlığı ile gerçekleşen söyleşiye Simay Pişmaniyenin Sahibi Fuat Mandil, Aycan Pişmaniye Sahibi Çiğdem Akbaş, Naz Pişmaniyenin Sahibi Suat Kaçar ve Buşah Pişmaniyenin sahibi Mustafa Şahin katıldı. Pişmaniyenin geçmişinin ve bugünün konuşulduğu söyleşide 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivalinin kent için önemi de vurgulandı. Üreticiler, kentin değeri olan pişmaniyeye verdiği önemden dolayı Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ettiler. Program sonunda Başkan Hürriyet, pişmaniye üreticilerine festivale katkılarından dolayı plaket verdi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.