Paylaş

Altın Pişmaniye Ödülleri’nde Duayen Gazeteci Onur Ödülü’ne layık görülen Uğur Dündar’a ödülünü Başkan Hürriyet ve pişmaniye üreticileri takdim etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Duayen Gazeteci Uğur Dündar’ı ağırladı. İzmit Belediyesinin düzenlediği 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali Altın Pişmaniye Ödülleri’nde Duayen Gazeteci Onur Ödülü’ne layık görülen Uğur Dündar, ödülünü Başkan Hürriyet ve pişmaniye üreticilerinin elinden aldı.

“DÜNDAR’A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ”

Ziyarette ayrıca Uğur Dündar’a doğum günü sürprizi yapılarak pasta kesildi. Ziyarette, İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Buşah Pişmaniye sahibi Mustafa Şahin, Simay Pişmaniye sahibi Fuat Mandil, Naz Pişmaniye sahibi Suat Kaçar ve Özcan Pişmaniye adına Mehmet Kandöken de yer aldı.

USTA GAZETECİDEN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

  1. Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali’ni yakından takip ettiğini belirten Uğur Dündar, ödülden dolayı Başkan Hürriyet ve pişmaniye üreticilerine teşekkürlerini iletti. Ziyarette Başkan Hürriyet, Uğur Dündar’a Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabı, Çukurbağ Kazıları’ndan çıkartılan İmparator Rölyefinin replikasını ve karakalem ile çizilen portresini hediye etti.

“PİŞMANİYE FESTİVALİ ORTAK AKILLA YAPILDI”

Festival kapsamında yurt içi ve yurtdışından bine yakın misafir ağırlandığını söyleyen Başkan Hürriyet, “Kaymakamlık, üniversite, sivil toplum kuruluşları, dernekler, pişmaniye üreticileri ve daha birçok sivil toplum kuruluşu ile ortaklaşa Pişmaniye Festivali düzenledik. TURSAB gibi önemli kuruluşlar sürecin içerisinde yer aldı. Kentin dört bir yanında 3 gün boyunca halk oyunları ve bando ekipleri gösteri gerçekleştirdik. Festival boyunca pişmaniye çekimi yaptık.

“FESTİVALİ ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YAPTIK”

Çok büyük bir organizasyon yaptık. Normalde bu kadar geniş bir festivalin organizasyon şirketi ile yapılması gerekiyordu. Ama biz öz kaynaklarımız ve kent bileşenleri ile birlikte bu festivali çok güzel bir şekilde gerçekleştirdik. En Tatlı Festival sloganımızı koyduk. Emek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

“PİŞMANİYE DENİNCE AKLA SADECE İZMİT GELİYOR”

Pişmaniye kentin en önemli gastro ürünü. Pişmaniye denince akla sadece İzmit geliyor. Bu markayı daha fazla tanıtabilmek için uluslararası bir organizasyon yaptık. Bu sene başlattığımız Altın Pişmaniye ödülleri de kıymetliydi. Türkiye ve dünya ölçeğinde başarılı olmuş insanları onore etmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

“BU KADAR GÜZEL OLACAĞINI HAYAL ETMİYORDUK”

Festival sürecinin çok güzel geçtiğini belirten İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin ise “2019 yılında Fatma Başkan ile yaptığımız 11. Pişmaniye Festivali’nden önceki festivaller il veya yurtdışında yapılmıştı. 11. Pişmaniye festivalini Belsa önünde çok güzel bir şekilde yapmıştık. Düşündüğümüzden çok daha güzel bir festival olmuştu. 12’nci Pişmaniye Festivali’nin de ön çalışmasını İzmit Belediyesi tüm birimleriyle çok iyi yaptı. Yurt içi ve yurt dışında gelen misafirlerle çok iyi bir koordine oluşturdular. Biz bu kadar güzel olacağını hayal etmiyorduk. Hep birlikte Pişmaniye Festivali’nde çıtayı çok yükseğe çıkardık” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.