Paylaş

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Derince’de düzenlenen program İlçe Kaymakamlığı’nda gerçekleşti

ÇELENK VE TEBRİKAT TÖRENİ

Ülke genelinde coşku içerisinde kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kapsamında Derince’de düzenlenen program kent protokolü, gaziler, gazi ve şehit aileleri ile ilçe sakinlerini bir araya getirdi. Resmi tören Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Derince Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Vekili Deniz Albay Hikmet Girgin ve Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün Atatürk büstüne çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Öğretmen Üsteğmen Hakan Yıldız, Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

ŞEHİTLİK ZİYARETİ YAPILDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla İlçe Kaymakamlığı’nda düzenlenen kutlama programı ve tebrikat töreni Vali Yardımcısı Çalık, Komutan Girgin ve Başkan Aygün’ün protokol ve vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik etmesiyle sona erdi. İlçe Kaymakamlığı’nda düzenlenen programın ardından ise Çınarlı Mahallesi’nde yer alan Derince Şehitliği’ne geçildi. Derince’de gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı programları İlçe Müftülüğü’nün Derince Şehitliği’nde düzenlediği şehitlik ziyaretleri, ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar edilmesinin ardından noktalandı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.