Paylaş

Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği tarafından 06 Şubat Asrın Felaketinden aylar sonra Kocaeli MARAŞDER yönetim kurulu tarafından organize edilen İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI hafta sonu gerçekleştirildi.

06 Şubat Kahramanmaraş Depremleri sonrası, yaptıkları çalışmalarla bir hemşehri derneğinden daha da ötede Afetzede Derneği olarak çalışan, tüm yönetimi ve ekipleriyle, kendi çalışmalarının yanında Kocaeli de olup bölgeye destek sağlayan paydaşlarla birlikte hareket ederek, hem bölgede hem de Kocaeli deki depremzedelerle ilgili çalışmalar yapan ve projeler uygulamaya devam eden dernek bu yönüyle Kocaeli ve Türkiye’de ki Kahramanmaraşlıların takdirini kazandı.

Hafta sonu gerçekleştirilen istişare Kurulu Toplantısına İstanbul Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu (MARAŞFED) Başkanı Uğur Yinanç, Kocaeli MaraşDer İstişare Kurulu üyeleri Kocaeli Baro Başkanı Av.Mehmet Gül, Kocaeli Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Emk. Tuğgeneral ve Akademisyen Kazım Dalkıran, Prof.Dr.Nezihi Köprübaşı, Prof.Dr. Alparslan Okur, Akademisyen Ali Sarıbıyık, Ahmet Bilgiç, Derince Jandarma Komutanı Gökhan Kızıltaş,İş Adamı Haluk Tozcu, Sıla Kafe sahibi Abbas Dağ, Sistem Bilgisayar sahibi Mustafa Kara,İş Adamı Taha Şanlısoy, İş Adamı Mehmet Ali Gök, İş Adamı Hacı Veli Sabancı, İş Adamı Mehmet Keleş,İş İnsanı Mehtap Özbey, İş Adamı İsmail Beşen, Abdullah Acar bey, İş adamı Okan Avşar, İş Adamı Necmi Şahin, İş Adamı Eyüp Gökmen Filinte, İş Adamı Serkan Doğan, İş Adamı Bahattin Türk katıldı.

 

Toplantıya Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği yöneticileri Dernek Başkanı Enis Göçer, Başkan vekili Hüseyin Cıcık, Fatih Gül ,Genel Sekreter Davut Çevik ,Yazar Rabia Karagöz, İsmail Karatut, Ramazan Doğan, İsmail Ramazanoğlu’da katıldı.

 

Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Enis Göçer yaptığı açıklamada; 06 Şubat Depremleri sonrası Ülkemizin ve Bizlerin yaşadığı acının tarifi yok. Bu acıların sarılması Kocaeli başta olmak üzere tüm Türkiye’nin topyekün mücadelesiyle mümkün oldu. Her birimiz yakınlarımızın ve bölgemizin acısıyla büyük imtihanlar geçirdik. Ama biliyoruz ki bu süreç Bizlere hep yineleme ve yenileme heyecanı içerisinde olmamızı öğretti. Yaşadıklarımız, umudun her kayboluşunda yeniden doğuşun sihirli şafağı oldu.

Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.