Paylaş

İlçemiz belediye meclisinin yalnızca 34 dakika süren 3 Ekim tarihli toplantısında, 

İlçemizin imar planlarındaki değişikliğe dair gündem maddeleri dışında şehrin gerçek sorunlarının konuşulması adına CHP ve SAADET PARTİSİ meclis üyelerimizin ortaklaştıkları 3 ayrı önerge verilmiştir.

 

Yağış sonrasında yaşanan su baskınlarına değinmemizin yanısıra ilçemiz Mahmutpaşa mahallesinde bulunan site sakinlerinin, çevredeki fabrikaların neden olduğu hava kirliliği ve koku probleminin çözümü için yüzlerce imza toplayarak yaptıkları başvuruya dikkat çekilmiştir. Yüzlerce konutta camını açıp nefes almak isteyen komşularımızın talepleri görmezden gelinmekte, basit teftişlerde tutulan tutanaklarla şikayetler geçiştirilmektedir. İlçemiz büyümekte ama komşularımız nefes alamamaktadır.

 

Değindiğimiz gerekçelerle tüm Kocaeli için de geçerli olan ilçe belediyelerinde uzman görüşleri ışığında görev yapacak ÇEVRE ve AFET komisyonlarının kurulması teklif edilmiştir. İmar alanlarının oluşumunda bu komisyonun da görüş bildirmesinin zarureti ortaya çıkmıştır. Kentin fay hatları üstünde ve duman bulutları içerisinde büyümesine izin verilmemelidir.

 

Aksi halde kent büyüyecek ancak içinde İNSANCA YAŞAM OLMAYACAKTIR. 

 

    CHP BAŞİSKELE İLÇE BAŞKANI

                        Av. ANIL ACURMAN

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir