Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Kandıra yolundaki trafik akışını kesintisiz hale getirilmesi amacıyla planlanan Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşağı Projesi’nde çalışmalar yoğun ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Birçok farklı çalışmanın aynı anda yapıldığı projede ekipler şuan büyük oranda toprakarme imalatına mesai harcıyor.

TÜM FORE KAZIK İMALATLARI TAMAMLANDI  

Proje kapsamında köprü altlarına inşa edilecek 14 adet ayaktan 8’inin inşasını tamamlayan ekipler, 155 adet fore kazığın tümünün yapımını gerçekleştirildi. 8 adet toprakarme duvardan 3’ü yapılırken 6 kutu menfezden 2’sinin inşası da yüklenici firma tarafından devam ediyor.

5 ADET KİRİŞLİ KÖPRÜ İNŞA EDİLECEK

Proje kapsamında D-605 İzmit-Kandıra yolu üzerinde 2 adet ve TEM Otoyol kenarına yapılacak olan Kuzey Yan Yol için 3 adet olmak üzere toplamda 5 adet prefabrik öngerme kirişli köprüsü inşa edilecek. Fabrika ortamında üretimleri tamamlanan kirişlerin saha montajları ise önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

ZÜBEYDE HANIM CADDESİ’NE ALTERNATİF YOL

Doğu-Batı Yeşilova, TEM Otoban kenarı Kuzey Yan yol ve D-605 İzmit Kandıra yolu olmak üzere yaklaşık 6,5 kilometre Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) sıcak kaplama yol ve drenaj imalatları, tretuvar ve aydınlatma imalatları yapılacak. Tamamlandığında kent içi ulaşıma nefes aldıracak proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi uzatılarak alternatif yol haline getirilecek. Otoban kuzeyine yapılacak yeni yol ile Zübeyde Hanım Caddesi, Altıncıoğlu Caddesi’ne bağlanacak. Yeni yolda ise 3 adet köprü yapılacak. 2 şerit ve 12 metre genişliğinde olacak yeni yol, Yeşilova Mahallesi’ni Karadenizliler Mahallesi’ne bağlayacak. Karadenizliler Mahallesi’ne yapılacak dönel kavşakla da trafik akıcı hale gelecek.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir