Paylaş

Derince Belediyesi’nin sosyal projeleri arasında yer alan Alo Vefa Hattı ile yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyenin desteğini her zaman yanlarında hissediyor

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

Derince’de gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmete sunulan birimler yaptıkları çalışmalarla örnek oluyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 31 Mart 2019’da başlayan hizmet sürecinde hayata geçirdiği Alo Vefa Hattı bu uygulamaların en önemlileri arasında yer alıyor.  Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan Alo Vefa Hattı projesi ile yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyenin desteğini her zaman yanlarında hissediyor.

TELEFON NUMARASI: 239 0 444

239 0 444 numaralı telefondan Alo Vefa Hattına ulaşan yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere Derince Belediyesi tarafından sıcak yemek, genel temizlik, berber, hastane ulaşımı ve pratik ev düzeni hizmetleri gibi birçok alanda yardım ediliyor. Dileyen vatandaşların bizzat belediyeye gelerek Alo Vefa Masası’na başvurduğu uygulama Sevgi Mağazası ile de koordineli olarak çalışmalar sürdürüyor. Alo Vefa Hattı ekipleri koronavirüsle mücadele kapsamında etkin hizmetlerde bulunarak ilçede çok önemli bir rol oynadı.

PANDEMİ DÖNEMİ ETKİN HİZMET

Pandemi süreci ile birlikte sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların temel gıda, ilaç, fatura ödemeleri başta olmak üzere ihtiyaçları için yardımcı olan Alo Vefa Hattı ekipleri, örnek çalışmalara imza attı. Bu süreçte 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlara yardımcı olan Alo Vefa ekipleri geride kalan dört buçuk yıllık süreçte 26.496 kişiye alışveriş ve gıda yardımında bulunurken, 6.590 kişiye sağlık yardımı, 5.780 kişiye de danışmanlık, maaş temini ve ulaşım konusunda yardımcı oldu.

ALO VEFA ÖRNEK OLUYOR

Geride kalan dört buçuk yıllık hizmet sürecinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Alo Vefa Hattı ekipleri çalışmaları ile örnek oluyor. Bu süreçte ilçe sınırları içerisinde her gün 750 kişiye iki öğün sıcak yemek hizmeti sunan Alo Vefa birimi, ihtiyaç sahibi ailelere 61.000 adet erzak paketi ulaştırdı. 1.750 öğrenciye okul forması ve kırtasiye yardımında bulunan Vefa Hattı, 3.215 kişiye bakım, temizlik ve hasta yatağı konusunda yardımcı olurken, özel bireylere tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahibi ailelere mutfak tüpü, hasta bezi, ev eşyası, fatura desteği, kömür, soba, reçete yardımı, otobüs bileti, bayramlık ve ev tadilatı konusunda destekte bulundu.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.