Paylaş

Yaklaşık iki ay önce Körfezli 81 şairin içinde yer aldığı 416 sayfalık ‘Körfez Şairler Antolojisi’ isimli kitabı çıkaran Körfez’de yayın yapan Bizim Gazete’nin Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Eranıl; büyük ses getirmesi beklenen 144 sayfadan oluşan ‘Dönemin Dönekleri’ isimli iddialı yeni bir kitap daha yayınladı.

İKİ AYDA 2. KİTAP

Bundan iki ay önce ‘Körfez Şairler Antolojisi’ isimli kitabını yayınlayan ve Kocaeli Kitap Fuarı’nda büyük ilgi gören kitaptan sonra, yeni bir eser daha yayınlayan Eranıl, bu kitabında büyük ilgi göreceğini bildirdi. ‘Dönemin Dönekleri’ isminin verildiği kitap, ‘Davası için İdam Edilenlere’ atfedilmiş ve kitabın kapağında mühür şeklinde bu ifade belirtilmiştir.

TÜYAP’TA OKUYUCULARIYLA BULUŞACAK

Eranlı’ın yeni eseri ‘Dönemin Dönekleri’ isimli kitabı, İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek olan TÜYAP İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşacak. Gazeteci-Yazar Eranıl, kitabını 3 Kasım Cuma günü kitabını yayınlayan Tunç Yayınları’nın standında kitabını imzalayacak. 6 No’lu salon 623 numaralı standa kitaplarını imzalayacak olan Eranıl; kitapseverleri 3 Kasım tarihinde fuara beklediğini belirtti.

5 KASIM’DA İSE ÇAYIROVA’DA

Gazeteci-Yazar Mustafa Eranıl 5 Kasım Pazar günü ise Çayırova Belediyesi tarafından organize edilen Kitap

Fuarı’nda hem yeni yayınlanan ‘Dönemin Dönekleri’ kitabını, hem de iki ay önce yayınlanmış bulunan ‘Körfez Şairleri Antolojisi’ kitabını imzalayacağı bildirildi. Eranıl, bu kitap fuarına da bütün kitapseverleri beklediğini belirtti.

ERANIL, ‘….YA DÖNEMİN DÖNEKLERİ’

Uzun süredir üzerinde çalıştığı ‘Dönemin Dönekleri’ isimli kitabını yayınlamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Eranıl, “ Hiçbir şeyden çekinmeden, davası uğruna her çileye maruz kalan, zindana giren, gerekirse davası uğruna idama gidenler, ebedi var olurlar. Halkın gönlünde yaşarlar. Ya Dönemin dönekleri… Her dönemin adamı olan, menfaat için her şeyi yapan, ikiyüzlü ve riyakâr insanlar, hayatta yalnız gölgeye ihtiyaç duyarlar. Zira gerçekleri güneşe çıkamaz, samimiyetsizlikleri gölgede saklıdır. Ancak içtenlik ve dürüstlük güneş gibidir. Her dönemde parlar ve insanların kalplerini ısıtır, aydınlatır. Gün gelir gölge yok olurken, gerçeklik her zaman aydınlık bir yol gösterir. Bu kitapta menfaat için her türlü olumsuzluğu kendine ana gaye edinen ‘Dönemin Dönekleri’ ni tarif ettim. Umarım beğenilir. Çünkü bu kitabı okuyan herkes, kendine göre bir şey bulacak, fikrini beyan edecektir.’ dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir