Paylaş

Marmara Uluslararası Müteahhit İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği (MARİMDER) tarafından 8 Kasım’da düzenlenecek olan İklim Krizi Karbon Ayak İzi ve Biz Konferansı’na sayılı günler kala programın sunucunun TRT’nin ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan olduğu açıklandı

Dünyada hızla gelişen çevre sorunlarına karşı çözüm bulmak amacıyla Paris İklim Zirvesi’nde alınan kararların ülkemizde uygulanışı ile ilgili bilgi vermek ve dikkatleri bu konuya çekmek amacıyla Marmara Uluslararası Müteahhit İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği (MARİMDER) tarafından 8 Kasım’da düzenlenecek olan İklim Krizi Karbon Ayak İzi ve Biz Konferansı’na sayılı günler kaldı.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde 8 Kasım Çarşamba günü düzenlenecek konferansa sponsor olan yerli – yabancı pek çok firma da ayrıca tanıtımlarda bulunacak. Bu arada hazırlıkları hızla süren Konferansla ilgili bilgiler de netleşmeye başladı. Konferansın sunumunu TRT’nin ünlü spor spikeri Erdoğan Arıkan’ın gerçekleştireceği öğrenildi.

YASAL ZORUNLULUKLAR OLACAK

Marmara Uluslararası Müteahhit İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği (MARİMDER) Genel Başkanı Ramazan Öztürk yaptığı açıklamada, “Ankara’dan önemli konuklarımızın yanı sıra hepsi de birbirinden değerli hocalarımız ve bürokratlarımız Karbon Ayak İzi ve bu konuda Türkiye’nin yaptıkları ve gerçekleştirdiği yasal düzenlemeler ile ilgili bilgi verecekler. Ayrıca yakın dönemde bu konuda getirilecek yasal zorunlulukları da anlatacaklar.

Bu arada yarınki basın toplantısında söyleyecektik aslında ama Konferansımızın sunuculuğunu da TRT’nin sevilen spor spikerlerinden Sayın Erdoğan Arıkan gerçekleştirecek. Kendisi aynı zamanda biliyorsunuz Türkçe’nin doğru kullanımı ve diksiyon konusunda da da ülkemizin önde gelen isimlerinden birisi.

Konferansımıza halkımızın, ilgili sanayici ve iş insanlarımızın yoğun ilgi ve katılımını bekliyoruz” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.