Paylaş

Başkan Aygün, Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK) bünyesinde eğitim veren kurs merkezlerini ziyaret ederek kursiyerler ve usta öğreticiler ile bir araya geldi

112 KURS VE 1.336 KURSİYER

Derince Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilçe halkına ücretsiz kurs hizmetleri sunduğu Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’nda (DER-MEK) 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi devam ediyor. Bu yıl 6 ayrı kurs merkezinde faaliyetlerde bulunan DER-MEK’te 22 branşta açılan 112 kurstan 1.336 kursiyer faydalanıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Bayraktar ve İlçe Halk Eğitim Müdürü İsa Dede ile birlikte kurs merkezlerini ziyaret ederek, burada kursiyerler ve usta öğreticiler ile bir araya geldi.

BAŞKAN AYGÜN’DEN MESAJLAR

DER-MEK çatısı altında hizmet veren Yenikent, Sırrıpaşa, Kusachi, Fatih, Çınarlı ve Mersincik kurs merkezlerini ziyaret eden Başkan Aygün, “Kurslarımızda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde çok güzel eserler ortaya çıkıyor. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm kursiyerlerimizi ve usta öğreticilerimizi kutluyorum. Ayrıca kurslarımızda hazırlanan el emeği, göz nuru eserleri kazanca dönüştürmeleri için Harikalar Sahili ve Kent Meydanı’nda açtığımız stantlarımızla kursiyerlerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman DER-MEK ailemizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir