Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türk edebiyat ve fikir dünyasının kutuplarından Sezai Karakoç’u vefatının 2. yılında anmak ve anlatmak amacıyla hayata geçirdiği Sezai Karakoç Günleri etkinliği devam ediyor. Kocaeli Kongre Merkezi’nde oturum, söyleşi ve gösterilerle devam eden etkinliğin 18 Kasım Cumartesi akşamında radyoların sevilen sesleri Kocaeli’ne konuk olacak. Radyo programlarından aşina olduğumuz isimler ‘’Radyonun Yıldızlarıyla 7 Güzel Adam Şiir Dinletisi’’ programında Kongre Merkezi Akçakoca Salonunda saat 20.00’de en güzel şiirleri Kocaelililer için seslendirecek.

7 GÜZEL ADAMDAN 19 ŞİİR

Radyoların sevilen yorumcu ve programcıları bu akşam Kocaeli Kongre Merkezinde olacak. Radyolardan seslerine aşina olduğumuz, severek dinlediğimiz sesler, Büyükşehir’in Sezai Karakoç Günleri etkinliği kapsamında Sezai Karakoç şiirlerinin yanı sıra Türk edebiyat ve şiir hayatının 7 Güzel Adamı olarak bilinen Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Zarifoğlu, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören gibi ‘güzel adamlar’ın şiirlerinden oluşan 19 eseri seslendirecek. Program ağırlıklı olarak Kudüs ve Filistin temalı şiirlerle ilerleyecek.

AKÇAKOCA’DA 20.00’DE

Akçakoca Salonunda saat 20.00’de başlayacak programda radyolardan tanıdığımız Murat Gökşen, Umut Öztürk, Nur haktan, Afrikalı Ali, Serdar Gökalp, Haluk Kürtüncüoğlu, Venhar Sağıroğlu, Gönül Dostu Füsun, Ahmet Cihat Sancar, Ayçin Kantoğlu ve Cengiz demir katılacak. Programa 7’den 77’ye Kocaelililerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir