Paylaş

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Valimiz Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirilerek AKSA Elektrik Satış A.Ş. ile bir protokol imzalandı.

Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’in eşlik ettiği Vali Seddar Yavuz, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan ve müteşebbis heyet üyeleri tarafından karşılandı.

AKSA Elektrik Satış A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kirazlı, Grup Satış Müdürü Ejder Yetişer, Ulusal Satış Müdürü Alican Güler ile Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan’ın yapılan çalışmalar hakkında Sayın Valimize ve kurul üyelerine bilgi sunumunda bulunmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek değerlendirmeler yapıldı.

Toplantı sonrası Vali Seddar Yavuz; karbon ayak izinin azaltılması, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji tüketiminin artırılması, Yeşil Organize Sanayi Bölgeleri Projesinin hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Gebze Güzeller OSB ve Aksa Elektrik Satış A.Ş. arasında imzalanan Yenilenebilir Enerji Protokolünü hayırlı olsun temennileriyle onayladı.

Vali Yavuz imzalanan protokolün önemine değinerek yaptığı konuşmada: “Değerli arkadaşlarım, bugün imzalanan protokol vesilesiyle sağlanacak kazanımlardan dolayı gerçekten çok mutluyuz. Karbon ayak izinin azaltılması bu noktada büyük önem arz ediyor. Özellikle sanayicimizin en fazla ihracat yaptığı bu bölgede, Avrupa Birliği ülkeleri ile de ticaretin herhangi bir sekteye uğramaması bakımından yeşil enerji ve Yeşil OSB çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bu örnek çalışmadan dolayı Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanımızı, kıymetli üyelerini ve OSB’mizin enerji tedarikçisi olan AKSA’yı tebrik ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullanarak Kocaeli’deki Organize Sanayi Bölgeleri içinde TSE onaylı Yeşil OSB Sertifikasyon belgesini alan ilk OSB olan Güzeller OSB’nin diğer bölgeleri ve sanayicileri de teşvik etmesi temennileriyle sözlerini sonlandırdı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.