Paylaş

Çınarlı Mahallesi’ne inşa edilecek olan Kültür Merkezi ve Kapalı Pazar projesi tamamlanmasıyla birlikte bölgeye artı değer katacak

BÖLGENİN İHTİYACI OLAN PROJE

Derince’ye birbirinden önemli projeler kazandıran Başkan Aygün ilçeye kalıcı eserler kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Gençlik merkezlerinden spor komplekslerine, kentsel yenileme çalışmalarından tarımsal kalkınma hamlesine kadar birçok çalışmayı ilçeye kazandıran Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Çınarlı Mahallesi’ne yeni bir proje daha kazandıracak. Derince Millet Bahçesi’nin yanında toplam 6.894 m2 alan üzerine inşa edilecek olan Çınarlı Kültür Merkezi ve Kapalı Pazar projesi, tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki çok önemli bir eksiği gidermiş olacak.

ÇOK AMAÇLI SOSYAL DONATILAR

Başkan Aygün’ün bölgeye kazandıracağı Çınarlı Kültür Merkezi ve Kapalı Pazar projesi 4.920 m2’lik taban alanına sahip iki katlı olarak planlanıyor. Düğün ve nikah salonları ile çok amaçlı konferans salonunu bünyesinde barındıracak olan merkez kapalı pazar hizmeti ile daha modern ve hijyenik şartlarda hizmet verecek. Sosyal donatıları ile vatandaşların ihtiyacını karşılayacak olan merkezde ayrıca 10 adet doktor odası bulunan Aile Sağlığı Merkezi de yer alacak. Projelendirme çalışmaları tamamlanan Çınarlı Kültür Merkezi ve Kapalı Pazar projesi bünyesinde 100 araçlık kapalı otopark da bulunuyor.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.