Paylaş

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde denetimlerine devam ediyor. Ekipler ürünlerin son kullanım tarihinden fahiş fiyat artışına kadar bir çok kalemde denetimlerini yapıyor.

Haksız fiyat artışına izin vermemek ve vatandaşların mağdur olmaması için Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerine devam ediyor. Fiyat etiketi, son kullanma tarihi, kasa ve reyon arasındaki fiyat farkıyla ilgili denetimlerle vatandaşların mağduriyetinin önüne geçiliyor.

 FİYATLAR KARŞILAŞTIRILIYOR

Denetimler kapsamında marketlerdeki un, şeker, peynir, yumurta, bakliyat ve son zamanlarda yağ gibi temel gıda ürünlerinden birer örnek alınarak alış ve satış fiyatları karşılaştırılıyor. Ürünlerin son kullanma tarihleri de kontrol edilirken, reyon etiketi ile kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor.

 CEZAİ İŞLEM UYGULANIYOR

Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerde fahiş fiyat artışı tespit ettiklerinde, tespit tutanağı tutarak İl Ticaret Müdürlüğü’ne bildiriyor. Ticaret Bakanlığı’ndaki komisyona gönderilerek, haksız fiyat artışı yapan firma ve marketlere cezai işlem uygulanıyor.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.