Paylaş

11 Eylül Pazartesi günü başlayan 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının yarıyıl karne dağıtım töreni, Vali Seddar Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulugazi İlkokulu’nda gerçekleşen törene; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Nail Ekiz ve Fazlı Zorlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, şube müdürleri ile Okul Müdürü Süleyman Beyazyüz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrenciler tarafından okul bahçesinde çiçeklerle karşılanan Vali Seddar Yavuz, sınıfları tek tek dolaşıp öğrencilere karnelerini ve karne hediyelerini vererek bir süre sohbet etti ve öğrencilere iyi tatiller diledi.

Karne dağıtım töreninin ardından öğretmenler ve veliler ile bir araya gelerek gayret ve fedakarlıkları için teşekkür edip, onlarla bir süre sohbet eden Vali Seddar Yavuz yaptığı konuşmalarında; “Bizler de sizler kadar heyecanlıyız. Çünkü aziz Türk Milletinin geleceğini oluşturan evlatlarımızı hayata hazırlıyoruz. Sadece onları bilim ve teknoloji ile buluşturmuyor aynı zamanda ilim, irfan ile buluşturarak Türkiye yüzyılını inşa edip, Cumhuriyetimizi kıyamete kadar yaşatacak nesiller yetiştirmeye gayret ediyoruz. Dolayısıyla sorumluluğumuz ve yükümüz ağır. Evlatlarımızı hem bugünün çağına hazırlarken diğer taraftan da iyi insan, iyi vatandaş ve etrafına duyarlı, hassas bir insan olarak yetiştirmek istiyoruz. Anne ve babalara özellikle çok teşekkür ediyoruz çünkü böyle pırıl pırıl evlatları aziz milletimize hediye ettiler, onların peşinden koştular, onları yetiştirmek için büyük bir çaba sarf ettiler. Çünkü bizlerin gücü evlatlarımızdan geliyor, neslimizin devamı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yaşaması elbette genç dimağlara bağlı. Bu şehrin Valisi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin buradaki temsilcisi olarak sizlere şükranlarımı sunuyorum. Ümit ediyorum ki sizlerle beraber daha güçlü bir Kocaeli ve Türkiye inşa edeceğiz. Çükü Kocaeli gurur duyulacak bir şehir. Şu anda bilim, sanayi ve teknoloji de olduğu gibi bilişim, inovasyon, AR-GE ve akıllı teknolojilerin de başkenti ve dolayısıyla dünya ile yarışan yüzüdür.” diyen Vali Yavuz, öğretmen ve velilere teşekkür temennilerini iletti.

17 Bin 921 Derslik, 437 Bin 638 Öğrenci

Kocaeli’deki okul ve dersliklere ilişkin istatistiki bilgiler vererek aynı zamanda törenin gerçekleştiği Ulugazi İlkokulu’nun tarihçesine değinen Vali Yavuz: “Değerli arkadaşlarım, 17 bin 921 derslikte bin 554 okulda 29 bin 39 öğretmenimiz, 437 bin 638 öğrencimize eğitim ve öğretim hizmeti vermiştir. Özellikle içinde bulunduğumuz okulun kıymetli bir özelliğini de sizlerle paylaşmak istiyorum Mustafa Köseoğlu ailesinin bağışladığı arsa üzerine Kurtuluş mücadelemizin eşsiz komutanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de silah arkadaşı olan Kocaeli Valisi Eşref Seyit Bey tarafından inşa edilmiştir. 1932 yılında bu bina inşa edilmiştir. Okulun adı da ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adına ithafen Ulugazi olarak verilmiştir. Bu vesile ile devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve okulun yapımında emeği katkısı bulunan merhum valimizi rahmet minnet ve şükranla yad ediyorum.”

Vali Yavuz, İki Müjde Verdi

Vali Seddar Yavuz: “Eğitim altyapımızın hazırlanması ve evlatlarımızın daha iyi ortamlarda eğitilmesi için Valilik olarak yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde şehrimizdeki eğitim öğretim altyapısını %100’e çıkardık yani 50 okulumuz varsa bu dönemde 50 okul daha yaptık ve 2 katına çıkardık. 30

okulun depreme dayanıksız olması vesilesiyle yıkımını gerçekleştirdik ve yapımlarına başlıyoruz. Ayrıca hayırsever desteğini de sağlamak suretiyle önümüzdeki günlerde çok daha fazla okul yapacağız. Buradan iki tane müjde vermek istiyorum; Ford Otosan’la yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Gölcük ilçesindeki 32 derslikli Donanma okulumuzu Ford Otosan yapacak, bunun dışında İbrahim Vefa Aracı ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde 32 dersliğin yapımını da hayırsever İbrahim Vefa Arıcı Bey gerçekleştirecek. 10 okulun daha hayırsever desteğiyle yapılması için Valilik olarak bizatihi benim yürüttüğüm görüşmeler devam ediyor. Kesinleştikçe bunları sizlerle paylaşmış olacağım. Dolayısıyla biz sadece devletin imkânlarını kullanmıyor aynı zamanda hayırsever desteğini de evlatlarımızın önüne sunmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz.” ifadelerini kullanarak eğitimin bir seferberlik anlayışı içerisinde başarılabilecek ve toplumun her kesimini ilgilendiren önemli bir husus olduğunu vurguladı.

Vali Yavuz: “Evlatlarımıza yatırım yapacağız ve geleceğimizi inşa edeceğiz.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin gururu olan bir hadise yaşandığını ve Astronot Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğuna giden ilk Türk olarak ülkemizi onurlandırdığını ifade eden Vali Yavuz: “Bir Türk astronotunu uzaya gönderdik. Gerçekten tüylerimiz diken diken oldu. Gece de sevinçten uyuyamadık. İşte çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti diye, muasır medeniyet seviyesi diye sürekli dilimizde olan tekrar tekrar söylediğimiz ama bunun gerçek anlamda ne olduğunu çok konuşmadığımız hadiseler gerçekleşiyor. Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti akıllı teknolojileri konuşuyor. Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti özellikle savunma sanayi başta olmak üzere birçok alanda önder ve lider konuma gelme ya da önder ve liderlerle başa baş yarışma sevdası içerisinde. İşte bütün bu yatırımlarımız yüce Türk Milletinin ve Türk Devleti’nin bağımsız ve hür yaşaması için biraz önce ifade ettiğim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu vizyondur. Evlatlarımıza yatırım yapacağız ve geleceğimizi inşa edeceğiz. Bu ülkeyi daha müreffeh bir hale hep beraber getireceğiz inşallah. Dolayısıyla birlik ve beraberliğimizi pekiştirelim, saflarımızı sıkılaştıralım, birbirimizi ötekileştirmeyelim. Elbette farklı düşüneceğiz, farklı düşüncelere mensup olacağız, bu gayet doğaldır ama son tahlilde önceliğimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir, ay yıldızlı al bayrağımızdır. Ay yıldızlı al bayrağımıza ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne selam duralım. Hepinizi bir kez daha saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” diyerek tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller temennisinde bulundu.

 

Vali Yavuz, idareci, öğretmen ve velilere bağımlılıkla mücadele ile bağımlılığı önlemede alınacak tedbirlere ilişkin tavsiyelerde bulunarak sözlerini sonlandırıp, günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.